Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi mondható el a lézerről?...

Mi mondható el a lézerről? (tovább lent)

Figyelt kérdés
Egy beadandó házifeladatom témája a lézer. Kerestem interneten cikkeket, de azok olyan szakszavakat tartalmaztak, amelyek szerintem általános iskola 8. osztályába még nem tartoznak. Tehát hogyan keletkezik a lézer? miböl áll? mik a főbb tulajdonságaik?
2011. ápr. 5. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a lézerről nem tudsz úgy beszélni, hogy ne érints bonyolult dolgokat. Az egy alapból rossz hozzáállás, hogy ez "nem tartozik az anyagba". Nyilván ez egy kitekintés, amit ennyi idősen már felkell tudnod fogni, utána kell tudnod járni, és tudnod kell a társaidnak elmagyarázni. Persze előbb neked magadnak kell megértened.


A helyedben azzal kezdeném, hogy elmondanám, hogy milyen tulajdonságai vannak a fénynek.

- Fotonok tömegéből áll,

- A fotonokat a hullámhossz és a polaritás jellemzi,

- Két azonos hullámhosszú és tulajdonságú foton is lehet eltérő fázisban,

- Megemlítheted, hogy a fénynyalábokban a sugarak gyakorta nem párhuzamosak, a nyaláb széttart.



Ezeket szépen el lehet magyarázni, megértetni, és akkor már csak egy lépés az, hogy tulajdonképpen mi is az hogy lézer, mik a tulajdonságai (hullámhossz, polaritás és fázis tekintetében, valamint mennyire tart szét a nyaláb). Ha a fentieket érted, akkor már a lézert is érteni fogod. Ha nem, akkor meg úgyis mindegy.


Elmondhatod, hogy hogyan lehet lézert csinálni, és mire használják.

2011. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Csak természetesen megtanulom, és felkészülök a "bonyolultabb" dolgokból is, csak azt nem akarom, h a tanár azt higgye , hogy ctrl+v, ctrl+v és belevanak dobva a szakszavak, és dobálózok velük...
2011. ápr. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!