Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Számológép használat?

Számológép használat?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy van ugye egy tudományos számológépem.


Itt egy kép róla:


[link]


A problémám az lenne, hogy nem tudom, hogy hogyan kell vele polár koordinátát számolni. Ha beütök egy x és egy y koordinátát, akkor kiadja a helyvektor hosszát viszont az irányszög kimutatására sehogy se tudtam rájönni. Ha esetleg valaki ismeri az ehhez hasonló számológépeket, akkor megköszönném nagyon, ha leírná, hogy mivel kell.


Hozzá teszem, hogy vannak olyan számológépek, amiknél a nyilakkal kell csupán arrébb menni és ott van a szög is. Ez a számológép nem így működik, csak a bevitt adatban tudsz vele lépegetni a nyilakkal, az eredményben nem. Magyarul én csak a távolságot látom, de minden bizonnyal képes szög kimutatására is.


Nagyon fontos lenne, mivel hétfőn geodézia zh-t írok, amelyben valószínűleg kapunk egy koordináta jegyzőkönyvet amelyben külpontosságot kell számolni. Ez a "pol(" gomb felgyorsítaná a feladatot az amúgy is rövid ZH-n.


2011. ápr. 6. 18:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy rájöttem csak nem értem, hogy miért így van. Egy casio manualt olvastam, mert erről a gavaoról semmi se volt. Abban azt írta, hogy miután kiírta rcl és utána az F gomb. Az F a tangens gomb egyik funkciója, lényegében egy memóriatár, de ha megnyomom a tangenset kiírja... de hogy miért? hm. A lényeg az, hogy megvan.
2011. ápr. 6. 18:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Bár tudom azt hiszem, kiszámolja ugye az x és y befogóból a szöget...
2011. ápr. 6. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, csak azt jelzem, hogy a LINK NEM MŰKÖDIK.


Ui.: Minek ilyen funkció? Gondolom megtanították hogy kell polgár koordinátába váltani DDKR-ből.

Kb. fél perces számolás csak annyit kell tudni, hogy melyik negyedben milyenek az előjelek.

2011. ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

00:32

Nem a logikájával van a gond, szimplán azzal, hogy nálunk a ZH-ra a tanárok konkrétan mondják, hogy használjuk az ilyeneket. Nálunk évente 3-4 elsős megy át geodéziából. Egy zh-n olyan gyorsnak kell lenned, hogy 45 percbe beleférjen sok elmélet, fogalom, levezetések, jegyzőkönyvszámítás.

2011. ápr. 9. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!