Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csernobili robanáskor (1986...

Csernobili robanáskor (1986 04 26) a többi blokkok maguktól álltak le?

Figyelt kérdés
Csak arra vagyok kiváncsi, hogy dolgozhatak-e még a közvetlenül a robbanás után, és az ottani dolgozok közül hány halhatot meg. Kerestem a googlén de nem találtam választ. Ha valaki tud valamit várom a válaszát :-)
2011. ápr. 8. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
A többi blokk tovább üzemelt.. Ha leállt volna a maradék 3 akkor külföldről kellett volna importálni a villamos energiát. Az utolsó blokkot 2000-ben állították le. Valamit volt 2 további blokk amit elkezdtek de sosem épült meg.
2011. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt olvastam köszi szépen , hoy 2000-ig ment, csak a robbanáskor mi történt? Amikor megépitették a szarkofágot utána elinditották mind a 3 blokkot. De azért köszi a választ!
2011. ápr. 8. 16:48
 3/4 anonim válasza:
11%

Az 1-es blokkot soha nem nyitották meg. A blokk robbanása után 400-500 ezer embert küldtek oda dolgozni. Azt hiszem nem túlzok ...

Az 5-ös blokkról nem tudok pontosan elmondani semmit mert annyira nem ismerem a történetét de azt hiszem az is ment még. A 2-3-as blokkokat ahogy az előttem szóló mondta 2000-ben zárták le.

Az 1-es blokk máig üresen áll ... ahogy a Pripjaty óriáskerék is vár a napra amikor elindítják, de soha nem jön el az a nap...mert a robbanás után 1 nappal indították volna el.

2011. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az 1-es blokkot soha nem nyitották meg. A blokk robbanása után 400-500 ezer embert küldtek oda dolgozni. Azt hiszem nem túlzok ...

Az 5-ös blokkról nem tudok pontosan elmondani semmit mert annyira nem ismerem a történetét de azt hiszem az is ment még. "


Az 1-2-3-4 RBMK-1000 reaktor volt, és mind üzemelt. Az 5. reaktor pedig soha nem épült meg.

Szarba csapni vagy csapba szarni...


Kérdező, a baleset után pár órával az operátorok állították le a maradék 3 reaktort biztonsági okokból.

2012. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!