Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan érik el bizonyos...

Hogyan érik el bizonyos fotókon azt a rendkívüli Hold méretet?

Figyelt kérdés
Az objektívon múlik, vagy utómunka (photoshop stb. ) esetleg nagy magasságokban, bizonyos légköri körülmények közt valóban nagyobb-e a HOLD?
2011. ápr. 9. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Hold nyilván mindig ugyanakkora. Erős teleobjektívvel közel lehet hozni, vagy pedig utómunkával, Photoshoppal.
2011. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mint ahogy a képen is látszik irreálisan nagy a hold a valósághoz képest és ez nem fotóbolt, csupán távolról van fotózva teleobjektívvel.

2011. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor marad a PS... sajnos kompakttal nem fogok ilyen képet készíteni...Azért is kérdeztem, mert nagyon oda vagyok az ilyen Holdas képekért, nagyon impozánsak, magam is szívesen készítenék egyet...
2011. ápr. 9. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
A képen látszik hogy az Akropolisz is igen nagy meg olyankor készítették mikor a Hold alacsonyabban van amikor még nagyobbnak látszik.Kompaktban is van 20x-os zoom amivel meg lehet csinálni.
2011. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ugyanez a kérdés foglalkoztatott engem is:)úgyhogy kicsit utánaolvastam hogy bizonyos esetekben a Hold tényleg nagyobbnak tűnik a valóságban(optikai csalódás)ez a kép az Akropolisztól nagy távolságra készült, és a fényképezőgéppel ráközelítettek a témára. Ezért a tárgyhoz képest nagyobbnak látszik a Hold.Amikor az égen van akkor ugye nincs előtte semmilyen tárgy,tehát nincs mihez viszonyítani.A másik nagyon fontos dolog pedig hogy a lehető legnagyobb zoomot használjuk a képnél.Ha jobban érdekel a téma akkor inkább keress rá a Hold illúzió címszóra,a google beszédesebb:)

remélem tudtam segíteni

2011. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi az hogy;):))
2011. ápr. 10. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Távcsővel készült a kép vagy ha úgy tetszik, 2120 mm-s telével, 700 méter távolról.


[link]

2011. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!