Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány számot képes megjegyezni...

Hány számot képes megjegyezni az ember?

Figyelt kérdés

néhány napja azzal kezdtem el szórakozni, hogy megtanulom a pí-t, ameddig csak tudom. eddig 30valahánynál tartok, amit gondolkodás nélkül gyorsan el tudok sorolni.(3,141592653589793238462643383279...)

van valamiféle rekord, hogy meddig lehet ezt fokozni?

azt hallottam hogy az évszámoknál egy bizonyos szint után már nem lehet megjegyezni többet, akár hogy tanulja is valaki.

szerintetek körülbelül hány darab egymás utáni szám megjegyzésére képes egy jó szemmemóriával felszerelt ember? :D


2011. ápr. 10. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon sokat :) kiszámolhatnád a Pi pontos értékét is akkor már :D


Én pl. fejből tudom több millió ember telszámát, csak azt nem tudom, melyik kié...

2011. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A hosszútávú memóriánkba szerintem szinte korlátlanul fér, a rövidtávúval azt hiszem valami 7 körüli elemet lehet megjegyezni. De ez lehet, hogy hülyeség.
2011. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
emberfüggő
2011. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt aki több tízezer helyiértéket sorolt fel a pí-ből, szóval gyakorolj még.


Amúgy nincs semmilyen határ abból, hogy az emberi agy mennyi információt képes eltárolni (mindegy, hogy az szám, szín, érzés, illat, kép, akármi).


Az egyetlen határ az idegsejtek közötti kapcsolatok száma: de ez hatalmas mennyiségű információt jelent, amit ilyen apróságok, mint pár ezer számjegy megjegyzése, nem telít meg :)

2011. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

most nemrég a pi nap apropójából találtam egy tökjó kis cikket.amikor a főkérdést olvastam már egyből ez jutott eszembe,és amikor megláttam hogy te is pont a pi számjegyek miatt kérdezed,megörültem:D

A lényeg hogy az eddigi rekord nem kevesebb mint 100000 tizedesjegy.Itt lesz a cikk is szerintem érdemes elolvasni,ami téged leginkább érdekel az végén van,az utolsó fejezetben.

[link]

remélem tudtam segíteni:)

2011. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ehhez hasonló dolgok megjegyzésével javulhat valaki memóriája? Vagy ez rossz módszer rá?
2011. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy az ilyen numerikus magolás nem a legjobb módja a memóriafejlesztésnek,szerintem sokkal jobban használ valamilyen kreatívabb,kevésbé mechanikus gyakorlat pl. memóriakártya.De a legjobb megoldás valószínűleg ha több különböző memóriafejlesztő játékot,technikát alkalmazol.
2011. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 perce probálom a pi.t eddig 25 a rekord 20ig mindig tudom 3.14159265358979323846 ha minden igaz
2020. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és most elöször néztem meg mi van a 3.14 utáni részen.
2020. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!