Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alacsony hőmérsékleten miért...

Alacsony hőmérsékleten miért nem jellemző a hóesés?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát jellemzőbb, mint magasabb hőmérsékleten :)
2011. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szibériaiakat, vagy a Moszkvaiakat.. csúnyán fognak rád nézni :)
2011. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én az alapján válaszolok, amennyire emlékszem a tanultakból.

Gondolom te az alacsony hőmérséklet alatt a mínusz sok (legalább -5) fokot érted. Azért jellemző a -1, -2, -3 fokig a hóesés, mert ezen a hőmérsékleten tud hópelyhekbe kristályosodni a jég. Akkor is abban az időszakban, mikor lehűl erre a hőmérsékletre a levegő.

Ennél (jóval) hidegebb részeken nem tud elég heves feláramlás kialakulni a felhőben, ezért ilyenkor csapadék sem jellemző. Ezt télen is meg lehet figyelni nálunk, hogy -10nél nincs semmilyen csapadék.

Javítsatok ki, ha baromságot írtam, de ez rémlett fel a föcióráimból :) Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mínusz 15 fokban már itt Magyarországon is találkoztam hóviharral. Oroszországban pedig szinte mindennapos. Én nem általánosítanék, hogy alacsonyabb hőmérsékleten ritka a csapdék hó formájában, viszont egyes területeken jelemzőbb lehet 0 fok környékén a gyakoribb havazás mint sokkal hidegebb esetén
2011. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én csak amire emlékeztem, azt írtam le. Lehet, hogy nagy baromságot írtam, de itt Mo-n tényleg mínusz pár foknál a legjellemzőbb a hóesés (bár biztos van alacsonyabb hőmérsékleten is)
2011. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!