Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom úgy 0 celsius...

Hogyan tudom úgy 0 celsius fok alá hűteni a vízet, hogy nem fagy meg? Azaz túlhűteni!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb nyomáson nehezebben fagy meg :)
2011. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bányai Károly ***** válasza:
100%

Nagyon nyugodt környezetben kell tartani. Szinte tökéletesen rezgésmentes helyen. Egyszer láttam ilyet, megdöbbentő volt. A hétvégi házunkban maradt egy palack víz, és mínusz 6-7 celsius körül volt a házban. Bementem, folyékony volt. Felvettem, és a kezemben fagyott meg egyetlen másodperc alatt. Durva.

Fagyasztóládában nem fog menni, mert az alapból is rezeg, sztem. csak télen lehet megcsinálni.

2011. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fagyasztó ládában is meg lehet csinálni, csak nem az elektromosban, hanem olyanba, amibe jégaksit raksz, abban is meg lehet fagyasztani, csak nem egyszerű. De csak igazán tiszta vízzel megy, ha van benne egyetlen porszem is, akkor jég fog képződni körülötte, és megfagy.
2011. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
túlhűtésnek hívják, így működik az ónos eső. rezgés nélkül minuszba kerül az esőcsepp, így mikor leérkezik, a rezgés hatására azonnal megfagy.
2011. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne röhögj ki! Valamiért sörrel könnyebb. Állítólag minden szenvedés nélkül. Bár személyesen nem próbáltam.
2011. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Igen óvatosan hűtöd le. Ne rezegjen, egyenletesen hűljön. Amikor megfagy, akkor tök kellemesen melegít egyébként.
2011. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tegyél bele sót...bár ez nem túlhűtés, de 0 °C alatt lesz folyékony sós vized
2011. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!