Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől csuklunk és mitől...

Mitől csuklunk és mitől viszketünk?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem ez a legjobb kategória, de hagyjuk...

Na, de sosem értettem, mitől csuklunk, és még anno a biosztanár sem tudott értelmes választ adni. A másik a viszketés... Azt sem értem... Tudja valaki ezekre a választ?


2011. ápr. 16. 14:57
 1/7 anonim válasza:
100%
csuklás:A csuklás egyik feltételezett szerepe a gégefedőbe szorult étel kimozdítása. Ha a perisztaltika nem, vagy nem elég gyorsan képes a gyomor felé szállítani a falatot, az nyomást fejt ki a rekeszidegre, ami beindítja a csuklási reflexet.
2011. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
rekesz izom beakad csukláskor, én úgy tudom
2011. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első: De akkor az miért van, hogy reggel felkelek, és egyből csuklok? Ma pont ez volt: kinyitottam a szemem és már csuklani is kezdtem... :/
2011. ápr. 16. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Én azt hallottam, hogy olyankor úgy kell hogy veszel egy jó nagy levegőt, és egy ideig utána nem veszel. De még sosem próbáltam ki.
2011. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
1. vagyok: lehet hogy félre nyeltél azért csuklasz (vagy esetleg emleget valaki azt szokták mondani:) )
2011. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:D Tudtam, hogy ezt fogja valaki írni! Mármint, hogy emlegetnek!
2011. ápr. 17. 08:52
 7/7 anonim válasza:

Spontán is előfordul, de számos dolog kiválthatja: a bolygóideg vagy a nyelv-garat ideg ingerlése, ha valaki túl gyorsan eszik, hideg vizet iszik forró ételre, böfög, nagyon forró vagy csípős ételt eszik, túl sok alkoholt fogyaszt, hevesen sír, nevet vagy köhög, mélyen leszívja a dohányfüstöt, vagy túl sokat beszél. Csuklást okozhat az ionegyensúly felborulása és a vitaminhiány is, a rekeszideget érő nyomás, illetve bizonyos tumorok és vesebetegségek.

A viszketésnek millió oka lehet, pl. májbetegség, allergia, de a pontos mechanizmust senki nem ismeri még, a prof. azt mondta pár éve, hogy aki rájön, Nobel-díjat kap :-P

2011. ápr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!