Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » - Mi a legfontosabb a vitéz...

- Mi a legfontosabb a vitéz életében Dobó István szerint? - Amikor a szultán felajánlja Török Bálintnak, hogy legyen Buda kormányzója, mit mond a magyar úr? Mi a szultán válasza? - Milyen környezetet és embereket ismerünk meg a kiszabadítási során?

Figyelt kérdés
Légy szíves aki tud segítsen! Sürgős lenne , ugyanis dolgozat lesz az Egri csillagokból, és ezekre a kérdésekre nem tudom a választ. Előre is Mindenkinek Köszönöm!!
2011. ápr. 18. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Dobó szerint az a fő, hogy ne féljünk. "Az az első, fiam, hogy ne féljen a legény. A többi aztán megjön magától is." 1. rész 9. fejezet vége.


Török Bálint válasza: "Azt, hogy ha az egész ország a tied is, meg ha minden magyarból török lesz is, én nem... én nem... én nem!" 3. fejezet (A rab oroszlán) 8. rész utolsó mondata. A szultán erre már nem válaszolt, hanem elküldte a sejk-ül-iszlámot, hogy térítse meg Török Bálintot, de ez nem jön össze.


A kiszabadítási kísérlet során megismerhető helyszínek:

1. cigánytábor

2. Konstantinápoly

3. A Héttorony


Emberek:


Török katonák, vezérek

A héttorony őrei és parancsnokai. (Veli bég és az új parancsnok)

A görög kocsmáros (Milciádesz)

A két cigány (Sárközi és Cserhán)

Jumurdzsák

Bornemissza Gergely és Cecey Éva, Török Bálin fia Jancsi, Mecskey


Megismerhető még a perzsa gyászünnep ami elég brutális.


Ha a tanár inkább erre kíváncsi megismerhető a korabeli Konstantinápoly és az ott élő többnemzetiségű lakosság.

A kiszabadítási próbálkozást elolvashatod a 3. rész (A rab oroszlán) 7. fejezetétől.

2011. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok. Egy zöld kezecskét igazán nyomhatnál rá. :)
2011. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. ápr. 18. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!