Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért gyűjtjük szelektiven a...

Miért gyűjtjük szelektiven a szemetet, ha utána jön egy nagy autó-és egybe beleszórja mindegyik tartalmát?

Figyelt kérdés
oké,hogy ránevelés-de van ennek értelme?minek felvenni egy eu-s szokást-ha nincs a megvalósitásra lehetőség
2009. márc. 5. 11:33
 1/8 anonim válasza:
20%

gondolom azért,mert ha külön gyűjtük ezeket,de egyben viszik el akkor is könnyebb kiválogatni!

más ötletem nincs!

2009. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

A munkások feljegyzik, hogy milyen sorrendben kerültek be a kukák a tartályba, és a másik oldalon fordított sorrendben szedik ki, akkor a szelekció tovább működik.


Na jó ez nem igaz, de jól hangzik. Viszont valakinek biztos jó érzés, hogy egy héten 6 napon és 23 óra 50 percen keresztül úgy érzi tesz valamit a környezetéért, csak az a 10 perc amíg látja a kukásautót és nincs más dolga, addig reng meg a hitében.

2009. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a kukás kocsiban több tartály van.A szelektiv szemetesekben külön fakokba helyezik a szemetet.
2009. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szóló nyert: több fakk van a kocsiban. A jobbakban autómatika pakol mindent a megfelelő helyre, de szeirntem nálunk még kézivezérlés van.

Senki ne gondolja, hogy feleslegesen csinálja a szelektív gyüjtést, mert ezeket a tárolókat eleve csak azok a cégek helyezik ki, akik a feldolgozást végzik, így elemi érdekük, hogy ne nehezítsék meg a saját haszonszerzésüket. Épp ezért, ha valaki vegyes szemétnek használja ezeket a tárolókat, esetleg eltűnhetnek, mert a vállalkozónak nem éri meg bajlódni velük.

2009. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Csinálják úgy is, hogy egy autó egy körön belül csak az azonos tartályokat szedi össze.
2009. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
sőt, még a szeméttelepen is, vagy hova szállítják ezeket, is különválogatják.
2009. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
ha szemetesautóról van szó, akkor igazuk van az előttem iroknak, de nálunk az iskolában mindegyik osztályban van 4 kuka...egyik a pairra, másik a műanyagra,...stb....és utána délután jön a takaritónő, és az egészet egy zsákba szórja...na és akkor teljesen fölösleges válogatni.....
2009. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%

Passz!Én ma pont errről beszélgettem, de mi se tudjuk!

Valaki tudja, mi az igazság?

2009. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!