Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ehez milyen erösen kell ütni?

Ehez milyen erösen kell ütni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy teljesen lehetettlen, de érdekel. :D


Kungfu filmekben szokott lenni hogy a föszereplö elött van egy gyertya, és egy ütésel eloltja a lángot. (ez már sikerült nekem is :D:D)


Az lenne a kérdésem hogy milyen erösen, vagy gyorsan kellene ütni ahozz hogy tölem három métere álló ember megérezze az ütésem? Vagyis az ütésem légáramlatát, vagy mit. :)


2011. máj. 1. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha átléped a hangsebességet a tenyereddel, akkor sikerülhet.
2011. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:
Ehhez nem erő szükséges, hanem sebesség és megfelelő levegőmennyiség. A mozgó légtömeg sebességének nagyobbnak kell lennie a lángterjedési sebességnél, ekkor "eltolható".
2011. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát ha ez elég lenne és feltételezzük hogy tenyered síkjára merőleges irányba ütsz, akkor a hangsebesség pillanatában a levegő olyan erővel nyom vissza, mintha kb. 130kg-os embert tartanál meg. Ha a karodat elhanyagoljuk és kezeid össztömege mittudomén 2 kg, ütésed (ha max. fél méterre tudsz kinyújtózni) 0,01 másodperc alatt megy végbe, és a hangsebességre való gyorsításhoz akkora erő kell, mintha egy 24 tonnás vasúti vagont akarnál kitámasztani. Persze ekkor még nem számoltuk bele a lassulást, mert az ütésed után lendületből megindulna a tenyered után a tested kb. 36km/h-val, de ez elég lenne ahhoz, hogy megrengesd egy kicsit.
2011. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 axxl válasza:
tüsszents közbe
2011. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pisztollyal vaktölténnyel 3 méterről rád lőnek (300-400m/s), hát felér egy pofonnal.
2011. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!