Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell kiejteni helyesen?

Hogy kell kiejteni helyesen?

Figyelt kérdés

Szóval elgondolkodtam délután, de úgy, hogy nem találtam meg a választ: nagyon belebonyolódtam...

Szóval úgy írjuk, hogy "azt sem", de ezt elég nehéz így kimondani, és azt mondjuk, hogy "assem" vagy kimondjuk, hogy "azt sem"?

Bocs, az idióta kérdésért...


2011. máj. 8. 19:14
 1/4 anonim válasza:
asztsem... magyar nyelvtan szépségei
2011. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most, hogy írod, beugrik, de ahogy elkezdtem agyalni rajta... midnen összefolyt.
2011. máj. 8. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
A 3 egymást követő mássalhangzó torlódása miatt itt nem működik a betű szerinti kiejtés. Próbáld meg hangosan és normális ütemben kimondani. Ha csak nem figyelsz nagyon, akkor még az "aszt sem tudom" se fog sikerülni, mert a mássalhangzó torlódás ott is áll. Így marad az "assem", persze a 2 s-hangot nem kell hangsúlyosan ejteni.
2011. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
"aszt sem"... így mondjuk ki
2011. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!