Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angol után hideg víz a német?

Angol után hideg víz a német?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba felvettek német nyelvi előkészítő osztályba,de 1 baj van.Általános iskolába 8 éven keresztül angolt tanultam.

Nehéz lesz,sokat kellesz tanulnom,bírni fogom?

Esetleg nyárára nem tudtok valami online tanulást,vagy olyat amiből kicsit jobban felkészülhetek,hogy azért ne legyen sík hülye szeptemberbe.

Előre is köszi a válaszokot és ha tudtok adjatok linket!


2011. máj. 15. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Én elötte igaz csak 5 évet tanultam angolt (amit utáltam amugy) és most a legjobb németes vagyok az osztályban (ugyonilyen elökészitös) egyszerüen imádom.Tiszta logikus az egész nem ilyen szar mint az angol..:D

2011. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

(Szerintem meg az angol a leglogikusabb. :::D)

Német nyelvi előkészítőre úgy, hogy eddig egy árva német órád sem volt? Hm. Érdekes.

Ezt hogy?

2011. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
De konkrétan nem tudsz egy szót se (nemzetközi szavaktól eltekintve, meg a többi "alapszótól"..) és az alapvető kiejtésekkel se vagy tisztában?? Fú, durva éved lesz szerintem......:D
2011. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is előkészítőre jelentkeztem véletlenűl 8. után.Aztán suliban az első nap a csoportban megkérdezték ,hogy ki lesz angolos és ki németes.Én beszéltem a 2 tanárral ,hogy elkurtam és szeretnék angolra menni mert addig is azt tanutam.Szerintem jobban jársz ,ha váltasz mert az angol könyebb mint a német.

Sok szerencsét!

2011. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

dehogy lesz durva:O majmok vagytok..

a nyelvi előkészítő azt jelenti, h a 0-ról tanuljátok a nyelvet. ne aggódj, menni fog:)

2011. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Az előkészitő csak annyita jelent h heti 12-13 órád lesz!

Én egyetlen szót tudtam h dominó! Mások se többet. Ez pont azért van hogy megtanulj,mindenki angolt,vagy semmit! sem tanult előtte! Vagy németet,de akik meg németet tanultak előtte egy hét alatt hülyébbek lesznek mint akik még nem tanultak semmit, mert azhiszik tudják. Nem lesz nehéz!:) Én most vagyok 12.-es szerintem most nehezedik a német nyelv,tul sok nyelvtan van:D De az eleje szerintem nem nehéz csak kicsit figyelj oda órákon.

2011. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen-Igen ez 0.éves és heti 15 óránk lesz német.

Átiratkozni sajnos nem lehet,hisz erre vettek fel.Elsőnek angolt jelöltem be,de oda nem jutottam be így maradt a német ahova felvettek.

2011. máj. 15. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Elárulod melyik suli?:) Hátha ugyonaz ahova én járok.xD

Amugy majd ha nem megy nekem irhatsz és segitek bár az még nagyon messze van szerintem..:)

2011. máj. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nyírbátor.

Báthory István Gimnázium és Szakközépiskola

2011. máj. 15. 20:31
 10/15 anonim ***** válasza:

Én németet tanultam általánosban, nem angolt, de mi voltunk a kevesebben - a legtöbben angolt tanultak, és gimiben találkoztak először a némettel. Semmi gondjuk nem volt vele, azt leszámítva, hogy senkinek sem tetszett maga a nyelv, a beszéd, kivéve a nyelvtanulás-fanatikusoknak. De megszokható.


Szerintem roh@dt mázlista vagy, mert az angol nagyon könnyű nyelv, a német pedig (logikus, és kevesebb kivétel van, ejtés pofonegyszerű, de) magolósabb, és emiatt használni is nehéz (megjegyezni azt a sok mindent, hogy összerakj egy mondatot :S). Nagyon sok mindenre kell figyelned, hogy értelmes legyen a szövegalkotásod, óriási a hibalehetőség, az első kb. 2-3 évben nagyon kell koncentrálnod, hogy betartsd a szabályokat és még a névelőt se rontsd el... Hát igen, a névelőket szokták a legjobban utálni osztálytársaim.


Én jobban örültem volna, ha nem az angolunk heti 15 órás, hanem a német :D

2011. máj. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!