Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a fejemben keletke...

Szerintetek a fejemben keletkezett ötleteket, találmányokat lejegyzeteljem?

Figyelt kérdés
Némelyik egész jól hangzik, némelyik nem túl bizalom gerjesztő, de szerintetek le kéne írni? Hisz a feltalálások így születnek igaz, de nem tudom mi legyen. Szerintetek?
2011. máj. 17. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Én is rengeteg mindent kitaláltam már, és nálam okosabb emberek is , sokkal jobbakat...


Tudod mi a gáz ezzel?


Az, ha bizonyos piaci érdekeket sért más tőkések vagy befektetők számára, akkor eltünik a süllyesztőben, ha meg nagyon erőlködsz akkor te is eltűnsz vele együtt.


Franciaországban már kifejlesztették a tisztán sürített levegővel működő motort, és autót is építettek belőle, mindezt még 2006 ban..


Hallottál azóta is valamit róla?


Méga youtube-ról is eltűnt...

2011. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Szóval amíg a tőzsde, és a bankok irányítják a világot, addig tökmindegy mit talál fel az ember...
2011. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Saját használatra minden további nélkül...a nagytőkés férgeket meg a burzsuj bagolyköpeteket meg hagyd figyelmen kívül.


Ha nekem pl. eszembejutna a tér-erőmű terve, konkrétan lefosnám hogy a kampós bipsi nagytőkéseknek mi tetszik, és mi nem. Nehogymár tőlük függjön hogy mit csinálsz :D

2011. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

> Szerintetek a fejemben keletkezett ötleteket,

> találmányokat lejegyzeteljem?

Szerintem igen. Miért ne?

2011. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első válaszoló, hol lehetne erről többet olvasni? Esetleg videó, más oldalon.
2011. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Én olyanba gondolkodom, ami kisebb közösségeket érint, ergo nem sérti a nagyobb vállalkozások multik érdekeit. Egészen pontosan egy különleges egyszerű rc modellt találtam ki, már csak meg kéne valósítanom :)


Mellesleg nyugodtan jegyzeteld le, ha vmi az eszedbe jut, legfeljebb nem valósítod meg :)

2011. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha komolyan gondolod a saját ötleteidet (márhogy nem röhögöd ki magadban egyiket sem), akkor írd le. Veszteni nem veszthetsz.

Érdemes mindent leírni, mert később hasznodra válhat (pl. lehet, hogy hülyeség volt, de azóta tanultál/kutattál a témában, és ha egy kicsit javítasz rajta, működőképes terv). Az elsőre hibásnak tűnő gondolatokat is, hiszen azzal is tanulsz, hogy megpróbálsz rájönni a saját ötletedben mi volt a hiba. (Ez a legnehezebb.)

Hogy később mi lesz belőle, vagy mi nem - nem tök mindegy? Úgysem csak rajtad múlik.

2011. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igaz :)


A nagytőkéseknek ehhez mi köze? Amúgy ismerek 1 olyan embert aki feltalált valamit, szerinte kis dolog volt, szabadalmaztatni akarta és megnyert egy feltalálói versenyt Genf-ben és milliomos lett.


Persze engem nem a pénz érdekel.:)

2011. máj. 18. 06:22
 9/9 Vree ***** válasza:
100%

Jajj persze inkább a multikat szidni mint hogy csinálni is kelljen valamit.


Persze hogy amikor pénzt akarsz csinálni valamiből meg fogsz küzdeni először azokkal akik már kiépítettek egy vállalkozáshálózatot valamilyen kapcsolatos találmányra, majd pedig azokkal akik lemásolják vagy továbbfejlesztik az ötletedet. Ez a szabad piac átka, az új technológiára alapozott cégek nagy része, sokszor maguk az innovátorok, elhullik. És ha persze valaki előjön aztán egy újabb szabadalommal, ami megint egy szinttel többet nyújt, vagy egyszerűen csak a piac már telített valamivel ami nem sokkal ad kevesebbet, akkor megsütheted a találmányodat.


Az az igazság hogy a feltalálók nagy része notóriusan rossz üzletember mert nem ez a szakmája. De ha vannak jó ötleteid akkor keress hozzájuk támogatókat. Egy jó ötlet még nem csinál nyarat, de ha mint mondod neked több is van, és úgy gondolod hogy képes lennél megfelelő gyakorisággal gyártani újakat, mindenképpen írd le őket és próbáld meg őket felajánlani valakinek amint lehet. Persze hogy ha béna vagyok akkor csak azt éred el hogy mások ellopják, ezen nem lehet segíteni, de ha ülsz rajta azzal csak azt éred el hogy majd feltalálja más. Próbálj meg tőkét szerezni vagy olyan fizetőképes partnert akiben megbízol, aztán hajrá.

2011. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!