Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazi ez a videó?...

Szerintetek igazi ez a videó? Vélemények?

2011. jún. 11. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Maga a dolog nem is lenne nagyon hihetetlen, mert pumpákon, csöveken és alvadásgátlón kívül nem igényel "mostani" technológiát.

A fő bökkenő inkább az, hogy egy kutyafejet levágni, az ereket kipreparálni nem két perces meló, így jó eséllyel a kutyus agya tönkremegy, amíg ráteszik a gépre. Hihetőbb lett volna a videó, ha a kutya feje a testén van és úgy kötik rá a gépet az artériákra és vénákra, és amikor már minden klappol, akkor leállítják a kutya szívét. Bevallom, hogy a videót csak átpörgettem, de nem láttam olyan képet, amin a teljes kísérleti konstrukció (gép+levágott kutyafej) egyben lett volna látható, így szerintem ez a videó inkább manipulált.

Az izolált szervek pedig abszolút nem rendkívüliek, így azt a részt át is tekertem.


Amúgy maga a technológia létezik és használatban is van, gondolj csak bizonyos szívműtétekre vagy szívátültetésre, amikor a beteg extracorporális keringésen ("szív-tüdőgép") van, vagyis a dolog abszolút nem hihetetlen, de ismétlem, hogy nekem azzal van a bajom, hogy szerintem nem létezik olyan sebész, aki 5 perc alatt le tud választani egy fejet és ki tudja preparálni az ereket, valamint azokra rácsatlakoztatja a gépre.

2011. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól előkészítve , pl jócskán hipotermiás és oxigénhiányos állapotban talán .


De inkább propagandafilmnek nézem, mivel a kutyafej megmondul felfelé. Ehez viszont nyakizom kell, ami itt elméletileg nincs mihez rögzítve a másik végén... erő ellenerő ...


üdv


Kárókatona


Üdv


Kárókatona

2011. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért azt nem tudom, hogy nyakizmok nélkül hogy az istenbe mozgatja a fejét?
2011. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valóban érdekes hogy mozog a feje( nyakizom nélkül :O ), amúgy itt van a második része a videónak!


http://www.youtube.com/watch?v=sjBa6scGIPQ&feature=related

2011. jún. 12. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:
na ezt a 2. videót meg csak simán nem hiszem el, hogy ugyanaz a kutya van az elején meg a végén....szerintem sima szovjet háborús propaganda-fogás....persze, utána felkel, sétál meg eszik még a kutyus, ugyan már...
2011. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!