Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Égő olajat mivel érdemes...

Draug kérdése:

Égő olajat mivel érdemes eloltani?

Figyelt kérdés
Mert ugye mindenki mondja, hogy vízzel nem... de azt senki sem, hogy akkor mivel...
2011. jún. 15. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pl poroltó. De lehet klasszikus ronggyot rá módszerrel is.
2011. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Poroltó, homok, rongy, további éghető anyagok eltávolítása.


Égéshez három dolog kell, hő, oxigén, éghető anyag. Bármelyik elvonásával lehet tüzet oltani.


Pl apró cseppű vízpermettel is lehet hűteni az olajtüzet, csak nem érdemes, mert az olaj a víz tetején szétfolyik és tovább ég.


De ha ég egy tartály, akkor az oldalát kifejezetten vízzel szokták hűteni.

2011. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikarbonával az étolajat lehet oltani ha a tűzhelyen meggyullad.A poroltóban is szódabikarbona van.
2011. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Így igaz, mindenképpen vmi porózus anyaggal lehet.(homok, por)

Olajos-benzines-elektromos tűz nem oltható vízzel!!

2011. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Most volt egy fél órája nekünk. Hála Istennek 5 éve vettem egy poroltót. Azzal oldottuk meg a kérdést. Félelmetes, mert kétszer begyulladt miközben oltogattam.

A kinti négy fok is elég sokat segített utána, miután a fél tárat kiürítettem rá. Harmadszorra már nem gyulladt be.

2012. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!