Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megrázhatott a laptop tápja?

Megrázhatott a laptop tápja?

Figyelt kérdés

A laptop tápja az asztal alatt miközben gépeztem mezítláb. Ahogy felálltam véletlenül ráálltam és egy kis bizsergést meg zsibbadást éreztem a sarkamban (ott ahol rááltam).

Nem láttam rajta sérülést, tehát csak a műanyaghoz érhettem hozzá elvileg.

Megrázhatott? Ha megrázott esetleg milyen következményei lehetnek?


2011. jún. 19. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Beképzeled az egészet, a műanyag tokos táp nem rázhat meg, még mezítláb sem!
2011. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megrázhatott, a műanyagon is át tud ütni, (és át is üt) a szigetelése annak sem végtelen.


De egészen biztosan nem érzed meg, hacsak nem fogtad a világ legjobb földjét, amire csekély az esély.


Sokkalta valószinűbb, hogy pont egy idegre léptél rá, és ahogy benyomódott a kábel, emiatt picit elszorította (mint amikor elzsibbad a kezed, ha beütöd a könyököd.)



De ha ne adj isten, meg is rázott, akkor sincs semmi bajod. Ha csak kicsit bizsergett, az semmi. Egy akkora áramütést, ami gondot okozhat, már megérzel :)

2011. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első mennyire buta Istenem :):):):):)


megrázhatott igen, engem akkor is rázott már meg a laptop mikor egyszer Esc-et nyomtam :)


ilyen picinek szerintem nem lesznek következményei

2011. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"első mennyire buta Istenem :):):):):)"


Villamosmérnöki diplomám nem libáért vettem! Ha pedig téged az Esc. billentyű megnyomásakor áramütés ért, (a laptopok is "törpefeszültséggel" üzemelnek!), mielőbb orvoshoz kellene fordulnod, mert a kommented alapján károsodást szenvedtél! Komolyabbra is fordulhat!


Egyébként: Sir Butcher válasza a legmegfelelőbb, ha elfogadod, ha nem.


Az "első" voltam.

2011. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!