Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy egy szélkerék...

Mit jelent, hogy egy szélkerék 2 MW teljesítményű?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt termel meg ennyit?
2011. jún. 20. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Annak nincs értelme, hogy "mennyi idő alatt termeli meg". A teljesítmény egy pillanatnyi jellemző, vagyis optimális szélsebesség esetén ez a legnagyobb pillanatnyi teljesítmény, amit le tudsz venni a főtengelyről.

A hiba ott van, hogy az energiát kWh-ban vagy MWh-ban is szokták mérni, mert ez praktikusabb, mint a J, csak az emberi hanyagság nyomán a kWh-ból "kilowatt" lett és sokan azt hiszik, az energiát mérik wattban.

2011. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szélkerék semekkora teljesítményű nincs! A generátor termeli az áramot annak van képessége arra, a szélkerék legfeljebb meg tudja hajtani a generátort.
2011. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a szélkeréknek nincs leadott teljesítménye, akkor a generátor hogyan tudja levenni róla azt a teljesítményt, amit aztán elektromos teljesítményként ad tovább?
2011. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert a szélkeréknek csak forgatónyomatéka van! A teljesítmény időegység alatt végzett munka.
2011. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk a forgatónyomaték és a fordulatszám szorzata. A szélkeréknek meg jó esetben mindkettő van.
2011. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kapacitása 2 MW, nem a teljesítménye.
2011. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Watt a teljesítmény mértékegysége. A kapacitásról utóljára kondenzátoroknál hallottam, és akkor is coulomb volt a mértékegysége. Mindenesetre azt jelenti, hogy a szélkerék legtöbb 2 millió Joule energiát tud termelni adott időegység alatt (ez egy másodperc, ha jól sejtem, hiszen a Watt = J/s, de lehet hülyeségeket beszélek).
2011. jún. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én ebből indultam ki: "Nominal or nameplate capacity, or maximum effect refers to the normal maximum output of a generating source. This is the most common number used and is typically expressed in megawatts (MW)."


Akkor ez magyarul névleges teljesítmény? (Nem magyarul tanultam a fizikát.)

2011. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az angol szövegben az található, hogy a névleges kapacitás a "normál" (vagyis üzemi körülmények közötti) legnagyobb leadott teljesítményt jelenti. Egyébként a W valóban J/s.
2011. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért keresem a választ, mert ilyet hoztak létre a környékünkön, és ezzel kapcsolatos számolásokat végeznénk (gyerekeknek), hogy pl. ha megy a hajszárító 1 órát, akkor azt menyi idő alatt termeli meg a szélturbina.

2011. jún. 21. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!