Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az szobai és a kültéri hőmérők...

Az szobai és a kültéri hőmérőkben mi az a színes folyadék higany helyett? Mit tesznek bele?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Színezett alkohol.
2011. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy tévedés hogy borszeszes hőmérőként mondják, ez nem igaz.Festett benzol van bennük, én tudom tört össze és a szaga elárulja.
2011. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A hőmérőben nincs benzol, mi értelme a higanyt egy rákkeltő, mérgező anyagra cserélni.


A hőmérőkben leggyakrabban alkohol van, ami lehet etanol, pentanol.


[link]

[link]

2011. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle lehet pl:


szinezett etil alkohol (C2H5OH), vagy pentán (C5H12), vagy az utolsó válaszoló által is említett metil-benzol (C6H5CH3). Ez utóbbi talán toluol néven ismert.

2011. jún. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:30


Csakhogy a higany -39 C°-on megfagy. Ha hidegebbet kell mérni, akkor más töltetre van szükség.

2011. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem hiszem, hogy szobai, vagy kültéri hőmérők esetén nem lenne elég a -39°C, de egyébként is azt írtam, hogy az alkoholok alkalmazása a legelterjedtebb, ami -110°C-ig.


Arra szerettem volna rámutatni, hogy a higanyt azért nem használjuk, mert erősen mérgező, ekkor miért cserélnénk le egy másik mérgezőre, ahelyett, hogy alkoholra cseréljük.

2011. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jún. 29. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!