Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a szimbólum?

Mit jelent ez a szimbólum?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 1. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy létezik-e egyébként is, de nekem csak a Harry Potter 7. kötete jut róla eszembe. Ott ez volt a három ereklye jelképe. A háromszög a láthatatlanná tévő köpeny, a kör a nemtudoménmi köve, a függőleges vonal pedig a nemtudoménmilyen varázspálca.
2011. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, ott én is láttam. igazából a kérdés erre is vonatkozik, hogy létezik-e a harry potteren kívül. :d
2011. júl. 1. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
ja, ez a halál erekléyinek jelképe, és harry a köpeny törvényes örököse :D. legalábbis a könyvböl kiderül hogy ignotus peverell leszármazottja.
2011. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szimbólumkutató, amennyire utánanéztem, ez a jelkép önmagában nem létezik, vagy nem elfogadott kép ábrázolás.

Először úgy gondoltam, keresgélek az alkimista, hermetikus szimbólumok között, mivel mind a kör, mind a háromszög bevett szimbólum, de csak lineát, azaz vízszintes vonalat használtak, függőlegeset nem. Az elméletet itt elvetettem. Egy olyan alkimista szimbólum van, amire talán hasonlít: két derékszögű háromszögből alkotott egyelnőszárú/egyenlő oldalú hátomszög a prima materia jelképe lehet. A kör akkor itt a belőle létrejövő bölcsek kövét szimbolizálhatja, amit ábrázoltak "fekete Napként", vagyis körrel (és nincs pont a közepén, mivel meddő?).

Egy másik szimbólumfejtési okoskodás ugyanebből indul ki: a két egymásnak támaszkodó háromszög mivel androgün jelkép, a mitológiai, ősi egységességre utalhat, isteni tulajdonság, és akkor a kör megint csak az egység jelképe, szóval együtt egység, vagy isteni egység. Esetleg napisteni jelkép.

Egy harmadik: Platón, A lakoma című művében mesél az ősi androgün emberekről. Gömbölyűeknek írja le őket, meg tökéletesnek, akiket Zeusz volt kénytelen szétválasztani férfira és nőre, hogy azóta is egymás után sóvárogjanak, és nagy tökéletességükben ne törjenek isteni babérokra. Talán ezeknek a jelképe is lehet.


Egyéb jelkép... nézd, háromszög: nő, kör: egység (középpont nélkül meddő Nap, azaz a teremtő ereje nincs meg), a függőleges vonal meg fallikus szimbólum lehet, vagyis férfi + nő = egység.

Bárhonnan nézem, ez a legjobb feloldása.


Szerintem. De lehet, hogy létező szimbólum.

2011. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm !

szóval akkor most az a ' menő ', hogyha a férfi és a nő egységét jelentetik meg mindenhol ?!

2011. júl. 2. 16:18
 6/8 anonim válasza:

Én azt hittem, hogy ez valami hipszter cucc... Mostanában sok féle formában látni ezt a szimbólumot.

[link]

2011. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bölcsek köve.
2011. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ez a halál erekéinek a szimbóluma a vonal a pálca a kör a feltámadás köve a háromszög pedig a láthatatlanná tévő köpeny
2013. jún. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!