Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért pont 2-kor kell átállíta...

Miért pont 2-kor kell átállítani az órákat?

Figyelt kérdés
Miért nem mondjuk éjfélkor? :)
2009. márc. 29. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két időzónával odébb éjfélkor állítják.
2009. márc. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá! Ezen ma én is töprengtem, de eszembe sem jutott ilyen egyszerü és logikus magyarázat! Köszi!:)
2009. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején azt a magyarázatot hallottam valahonnan, hogy ilyenkor a legkevésbé zavaró. A vonatok nagy része áll (általában éjfél és 3 óra közt szokott a legkevesebb szerelvény közlekedni), az egyéb tömegközlekedési eszközök sem közlekednek, az emberek nagy része alszik, az éjszakai műszakváltásoknak is kis hányada esik pont erre az időpontra... Ráadásul azért pont vasárnap hajnalban van ez a "mizéria", mert vasárnap viszonylag kevés ember dolgozik, tehát ha valaki elfelejti átállítani az óráját, akkor jó esély van rá, hogy reggel csak bosszankodik egyet, nem késik el a munkahelyéről.
2009. márc. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... :) De öm... Nincs vmi más? Ez így nem is tudom... Valahogy ezek nkm is eszembe jutottak, de mégse magyarázza azt, hogy miért pont kettőkor... :)
2009. márc. 30. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elsőnek lesz igaza. Romániában egy órával mindig több van, és ott 3-kor állították át 4-re.
2009. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol egyszerre állítják át, Magyarországra éppen hajnali 2 jutott. :)

Ez olyan, mint a világima: imádkozz x óra y perckor, és akkor az egész világon egyszerre imádkozik mindenki. :)

A másik fele meg az, h egy cselekmény egész nap folyjon. Akkor van az, h egyik országban egyik percben, másik országban másik percben végzik ugyanazt. :D

2009. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán mire jó a mai világban, de a miért 2órakorra nekem elég magyarázat ez, nincs emögött több
2009. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!