Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A vámpírok igazából olyan...

A vámpírok igazából olyan emberek, akiknek valami más is megtalálható a DNS-ében?

Figyelt kérdés
Ezt nézd meg, főoldalt olvasd el: vampirewebsite.com
2011. júl. 12. 23:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
Attól függ mit értesz vámpír alatt. Azokat az embereket, akik akarva akaratlan "leszívják" mások energiáját, letörté, rettentően fáradttá téve azokat, vagy a mesebeli vérszívó egyénekre.
2011. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
olyanokra, akik vért isznak egy retrovírus miatt, de nem a mágikus képeségekkel rendelkező eyénekre, lásd alkonyat, és robert pattanás
2011. júl. 13. 00:09
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

"Mellékágon" retrovirális biokémiával foglalkozom (komolyan), találkoztam a HIV-en kívül sok olyan vírussal, amik leukémiát okoznak emberben és állatban, vészes vérszegénységet lovakban stb, sőt olyannal is, amit kapcsolatba hoztak bizonyos emberi daganatokkal és krónikus fáradtság szindrómával.

De olyat még nem b@sztam, hogy valamelyik VÁMPÍRRÁ változtatott volna valakit. Ha létezik ilyen, akkor linkeld már be a genomját (ilyesmire gondolok, mint pl. itt a HIV genom esetében: [link] ) vagy bármilyen KONKRÉT leírást. A honlapot nem néztem meg tüzetesen, mert nincs ilyen hülyeségekre időm, de láttam, hogy az endogén retrovírusokról rizsázik valamit (az tény, hogy az evolúcióban pl. nekik köszönhetjük az amilázt a nyálunkban vagy a placenta syntitiotrophoblast sejtjeinek a fúziós képességét, de tudjuk, hogy a LEGTÖBB ÁLTUDOMÁNYOS BAROMSÁG VALÓS TÉNYEKEN NYUGSZIK).


Sőt, az orvosi egyetemen is hallottam már porfíriásokról (a tünetek többek között: fényérzékenyek, floureszkálnak a fogaik, ha vért isznak jobban lesznek; mindez a Hem-szintézis zavarára vezethető vissza), de vámpírokról még ott sem hallottam.


Összefoglalva: a kérdésedre nem lehet válaszolni, mert vámpírok nem léteznek. Amennyiben mégis, akkor HITELES forrásból linkelj (Pubmed vagy hasonlók), és akkor elkezdhetünk lényegi dolgokról is vitázni.

2011. júl. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző: de jó hogy ezt megírtad, így nem nekem kellett. Nem lettem volna ennyire higgadt.
2011. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem olvasgatni az oldalt, de az első kettő(!) mondat után annyira felhúztam magam e késői órán, hogy hagytam a fenébe az egészet.

1. Fejfájáskor nem az agyunk fáj, hanem az agyhártyában ill. az agyi erek falában levő fájdalomérző idegvégződések jönnek ingerületbe, nincs itt semmilyen paradoxon, csak annak, akinek a biosz érettségi a legmagasabb természettudományos képzettsége...


2. Ha az idegek "erősebb és hatékonyabb" jeleket küldenek, akkor rohadtul nem az fog történni, amit a honlapon állítanak. Kezdjük ott, hogy kismillió receptor van az idegrendszerben, köztük gátlók és serkentőek is, és mégis, ezek közül, melyeknek kellene hatékonyabbnak lenni? És az izmokra sem olyan hatása van, mint amit ez a barom állít, vegyünk csak egy hétköznapi példát: szerves foszfát (permetszer) mérgezés. Ezek megnövelik egy fontos neurotranszmitter (Ach) szintjét (kulcsfontosságú az ideg-izom jelátvitelben és a központi idegrendszerben is), mert gátolják az azt lebontó enzimet. Mégse lesz a mérgezett egyén szupererős és szuperokos, hanem görcsölni fog (kezdetben, később izomrelaxáció lesz) és zavarttá/eszméletlenné válik. No comment...


És ez csak az első 2 mondat!

2011. júl. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazából a vámpírok nem léteznek...
2011. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
vámpírok NINCSENEK
2011. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy voltak nálam gyorsabb és nyugodtabb emberek, akik szépen összefoglalták, hogy azzal az oldallal nincs minden rendben.

Hivatkozik itt-ott cikkekre, de többségében félreértelmezte, vagy szándékosan csúsztat. De igazából egy tudományos humbuggal megtámogatott marhaság, ami sajnos komolyan veszi önmagát, pedig nem kéne. Mert poénnak nagyon szépen kidolgozott, hogy ha a vámpírság vérrel/nyállal (harapás) terjed, akkor miért ne lehetne retrovirális eredetű? De ennyi, ennél többet nem szabadna belelátni.

2011. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 2. és 4. válaszoló vagyok.

Erőt vettem magamon és folytattam az olvasást, a retrovírusos résztől. De megint abbahagytam az olvasását pár mondat után, mert stroke-ot kapnék, ha folytatnom kellene. Egyértelmű, hogy ez egy gimnazista kreálmánya, aki olvasgatott egy-két helyen pár dolgot, de AZT KÉPTELEN FELDOLGOZNI, hogy mit olvasott.


"vHERV is closely related to many other viruses such as the common flu virus and the HIV virus. vHERV is not the HIV virus but works in much the same way when infecting the host."


vHERV? Mi a p*csa az a "v" betű a vírus neve előtt? Így fehérjéket/géneket szoktak jelölni (a "c" előtag a celluláris, míg a "v" előtag a virális eredetre utal, például az src onkogénnek van c-src és v-src változata), nem pedig vírusokat. HIV-1-ből sincsen vHIV-1...


A HERV pedig= "Human Endogenous RetroVirus" vagyis emberi endogén retrovírus. Ezeken belül van kettő osztály és még ezekben is több vírus van (HERV-K, HERV-H, HERV-E stb. a betű a nevük végén a negatív szál primerjéül szolgáló tRNS aminosavszekvenciájának megfelelő aminosav egy betűs jelölése, így látható, hogy a "vHERV" valaki olyannak az agymenése, akinek fingja sincs a dolgokhoz).


Hasonló az influenza vírushoz? A HERV és influenza (ami nem is retrovírus!) kb. annyira hasonlít egymásra, mint egy varangy és egy zsiráf...


És itt szakadt el a cérna és megfogadtam, hogy többet vissza se nézek a honlapra (még röhögni sem, mert ez már

idegesítő, nem vicces):


"vHERV is not the HIV virus but works in much the same way when infecting the host."


EMBER! Egy endogén(!!!) retrovírus hogy a jó büdös k**** anyjába tud fertőzni gazdaszervezetet??? (Itt kiakadtam) Pont ezért hívják endogénnek, mert replikáció defektívek és nem képeznek fertőzőképes virionokat, mert az évmilliók alatt annyi mutáció halmozódott fel bennük, hogy a fehérjéik nagy része funkcióképtelen.

Ez az egy mondat mindent elárul arról, hogy aki írta ezt a hülyeséget, még a legalapabb dolgokkal sincsen tisztában. Az egész olyan, mintha valaki egyetemi szintű matematikai problémákról próbálna úgy értekezni, hogy a szorzótáblát sem ismeri...


És az ilyen kis finomságok csak színesítik: "norepinephrine (adrenaline) pours into the blood"


A norepinephrin az a noradrenalin, az epinephrin az adrenalin. Mindkettőnek szerepe van a szimpatikus válaszban, de az eltérő receptorspecificitásuk miatt eltérőek az élettani hatásaik (különösen a szív és érhatásaik); ha valaki (pl. orvos) egynek venné a kettőt, akkor a beteget lazán ki lehetne nyírni...

2011. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Sőt, az orvosi egyetemen is hallottam már porfíriásokról (a tünetek többek között: fényérzékenyek, floureszkálnak a fogaik, ha vért isznak jobban lesznek; mindez a Hem-szintézis zavarára vezethető vissza), de vámpírokról még ott sem hallottam."


Nekünk pont azt mondták, hogy feltehetően az ilyen porfíriában szenvedő embereket tartották vámpírnak:) Valószínűleg az ilyen "mutánsok" egy-egy érdekesebb betegségből erednek:)

2011. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!