Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a küldönbség a film és a...

Mi a küldönbség a film és a regény között?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy én kaptam egy plussz könyvet amit kikell olvasnom a nyáron. az " Ábelt". De mellette itt van az "Egri csillagok" is..és én az Efrit nem akarom kiolvasni mert hát az nagyon vastag. Ha lesz időm kiolvasom, de így nem egészen tűnik úgy. Szówal a segítségeteket szeretném kérni. És ha lehet nem olyan válaszokat várok, hogy: Oolvasd el meg ilyesmi..és amúgy is kötelező olvasmányt azért adnak fel, hpgy ne felejtsünk el olvasni..xd én meg tuti nem felejtek el így is olvasok..kérlek segítsetek még suli kezdés elött.! De utána is jöhetnek a válaszok mert nem rögtön az elején kezdjük el:) vagy aztán nem tudom:! Szówal minnél elöbb:)
2011. júl. 18. 21:17
 1/6 rémuralom ***** válasza:
100%
Az, hogy a filmekben nincs w betű, míg regényekben néhol előfordul.
2011. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ez csak kamu kérdés lehet, mert olyan egyszerűen nem létezik, hogy valaki ilyen IQ-light legyen!

Amennyiben nem kamu a kérdés, jó lenne, ha inkább olvasnál, ahelyett, hogy itt lógsz -, tudom,nem ezt a választ vártad.


Egyébként egy tanár 2-3 kérdésből és az arra adott válaszból el tudja dönteni, hogy elolvastad-e a könyveket, vagy a filmet nézted csak meg.

2011. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Először is: felejtsd el a w betűt. Magyarban nem használjuk valami gyakran, te se tedd. Hülyének néznek miatta. Nem vicc.

A film és a könyv hasonlítanak egymásra, de ugyanolyan a kettő sose lesz (más eszközök, más lehetőségek).

Még hátra van a nyár fele, van időd olvasni. Az Egri csillagok pedig nem vastag. Normál méretű.

Ha nagyon nem bírod rávenni magadat, akkor olvasd el rövidítetben, vagy végső esetben tényleg nézd meg a filmet.

Ezzel a két kötelezővel egyébként én is szenvedtem (meg még a Candide volt olyan, ami már szinte tényleg fájt), de ha nekem sikerült kiolvasni, akkor neked is fog. Ülj le szépen, vedd a kezedbe és olvass. Nem tart olyan sokáig, mint amilyennek elsőre látszik.

2011. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondom meg neked a wálaszt, inkább olwasd el az összes olwasmányt, nagyon warázslatos az összes. A filmtöl nem wárhatod el ugyanazt a rendkíwüli élményt.
2011. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NoodIy ***** válasza:

Utolsó: :D


Tényleg marha idegesítő amúgy ez a "w".

Szeretnék nem off választ írni, de az "olvasd el" opciót letiltottad, így


a válasz:


Jah, és nem azért adják fel, hogy ne felejts el olvasni!

Azért adják fel, hogy azt legalább elolvasd. Utána pedig nem azért dolgozzátok fel, hogy a szemét tanár megf****ssa azokat akik nem olvasták el. Általános műveltséghez hozzá tartozik, amit még most nem nézel semmibe, de később lesz jelentősége. Nem halsz bele.

2011. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Én még csak annyit tennék hozzá, hogy nem fogod elolwasni akkor sem ha lesz időd.

Ha szabadidődben olwasnál(könyweket, nem veboldalakat), nem született wolna meg ez a kérdés.


Am. wan különbség, ha a tanár akarja, el tudja dönteni pár kérdésből, hogy olwastál, wagy filmet néztél. (a legtöbb tanár nem akarja, szarnak bele, jogosan. Hiszem hogy a mai fiatalság mér elveszett, lehúztuk őket a wc-n vagy magukat húzták le?)


Nem azért olwastatnak, hogy ne felejts el olvasni. Azért kell könyweket olwasni, mert:


-Rengeteg olyan szót tartalmaznak, amit amúgy kevésszer használunk.(Szókészlet javítás.)

-Fejleszti az olvasás készséget, nem elég ha tudod melyik betű mit takar, gyakorlással az olvasás ösztönössé tehető, elég csak rápillantani egy szóra és tudod mi az, nem pedig szótagonként végigböngészni. (Meglepődöm néha, hogy némely elvileg értelmiségnek számító egyetemi hallgató menyire nem tud még olvasni sem, nehogy írni.)

- Javul a helyesírás, ha 100x olvasod el a folyó szót könnyebben rögzül hogy kell helyesen leírni.

- Javul a fogalmazó készség, nem egyszer futok össze olyan emberrel, aki igazán még kifejezni sem tudja magát, vagy rosszkor használ szavakat, vagy elhagyja őket, hibás a mondatszerkezet, az idegen szavak hibás használatáról már ne is beszéljünk.

- Emellett nem árt, ha műveltséged is gyarapszik, irodalmi szövegek megismerésével.



Még egy gondolat:

A neten felllelhető írások blogok olvasása véleményem szerint egyenesen roboló hatásuak, nem csak tartalmilag van a legtöbb a béka szebik fele alatt, hanem szövegük is hagy nem kevés kifogásolni valót maga után.



Vajon honnan ragadhatott meg az írásban az ASDASDAASD meg XDXDXD meg v helyett w, meg e helyett 3 .... Ezek mint nem csak zavaróak, hanem értelmetlenek is.

2011. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!