Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan mérték régen az időt?

Hogyan mérték régen az időt?

Figyelt kérdés
Pár száz vagy akár ezer éve, mikor még nem volt óra. Az oké, hogy a napból meg lehet állapítani, abból én is megtudom a tenyerem segítségével. De mivan ha felhős az ég? Vagy hogy csinálták este? Honnan tudták mikor van éjfél, stb, ha a holdból szintén nem lehetett megállapítani?
2011. júl. 19. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A régi idők életviteléhez nem volt szükség az idő pontos ismeretére. Gondolj bele, mivel teltek akkoriban a napok. A Nap helyzetéből (vagy ha nem látszik, akkor a fényviszonyokból) levont következések elegek voltak.

Erre lehet bizonyíték, hogy az ÓRA, mint időegység egy jövevényszó, tehát a dolog megnevezésére való igény viszonylag újkeletű.

2011. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát azért volt néhány esemény gondolom amihez szükséges volt tudni az időt, pl ekkor meg akkor kellett találkoznia bizonyos embereknek, vagy egy csatában ekkor indították a támadást, stb.
2011. júl. 19. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:

ha tudsz angolul, akkor

[link]

ha tudsz németül, akkor:

[link]

2011. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló pedig igazat mond. Régen nem volt annyira fontos a pontos idő, mint most. A holnap reggel 9kor az bőven belefért plusz/minusz félóra.
2011. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért voltak ám régebben is időmérő szerkezetek, ún. kronométerek. Már az ókorban is meglepően pontosan tudták mérni az időt.


[link]


A közemberek persze egyszerűen csak a nap állásából, a tehetősebbek homokórából tudták az időt.


A középkorban a hajókon például homokóra volt elhelyezve a parancsnoki fedélzeten, és óránként (mikor átfordították) kongattak egy haranggal... Persze ezek a szerkezetek meglehetősen pontatlanok voltak, ezért időnként a naphoz (azaz a valós időhöz) korrigálni kellett azokat.


Pedro

2011. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Feltalálták magukat. nem volt annyira szükséges az aprólékos, pontos időmérés, ha meg igen, mint Galilei esetében, ő a pulzusát használta az időegységek mérésére.
2011. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azt meg hogy?
2011. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pulzus nyugalmi állapotban 60-70 szívverés percenként. Ha csak nem izgult nagyon a kísérlet kimenetét illetően, akkor nem is kapott annyira rossz eredményt :))
2011. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!