Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy válasz 64%-ban hasznos,...

Ha egy válasz 64%-ban hasznos, és egy zöld pacsi után 72% lett, akkor hány zöld és hány piros pacsija van eddig?

Figyelt kérdés
Nem is az eredmény érdekel, hanem hogy ezt hogy kell kiszámolni.
2011. júl. 28. 14:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

zold kez: x -> 1*x pont

szurke kez: y -> 0.5*y pont

piros kez: z -> 0*z pont


atlag: 62.5/100 = (x+0.5)/(x+y+z)


+egy zold:

72/100 = (x + 0.5y + 1)/(x + y + z + 1)


ket egyenlet, harom ismeretlen, igy nem lehet egzaktul megoldani

2011. júl. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát szomorú vagyok, de azért valamit megint okosodtam.

Köszönöm!


Természetesen minden válaszra ment a zöld mancs.

2011. júl. 29. 00:41
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A legfőbb ok, amiért nem lehet pontosan megoldani a feladatot az, hogy a százalékos értékeket kerekítve látjuk csak. (Valamint a tény, hogy az adatok időben gyorsan változhatnak. Szerintem a te esetedben is ez történt: Kattintottál a kérdésre, elolvastad, ezután kinéztél egy százalékot, majd később véleményezted az illetőt. Mire újból frissítettél, akár többen is "szavazhattak" ugyanarra az illetőre, miközben te csak egy új szavazatot könyveltél el.)

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy az esetek egy jelentős részében bizonyos módszerekkel célba lehetne érni. Gondolok itt elsősorban arra, hogy minden változó egész szám, de a "mancsok" alacsony száma is leszűkítheti a lehetséges megoldások halmazát.

2011. júl. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg kevés szavazat esetén ki lehet találni, főleg ha csak pirosat és zöldet nyomnak. (A kérdés írásánál még eszembe sem jutott, hogy van szürke is.) Csak aztán arra gondoltam, hogy biztos van rá egy egyszerű képlet...


Köszönöm!

2011. júl. 29. 10:13
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kérdést leginkább ennek a honlapnak az adminisztrátorai tudnák megválaszolni igazán. Nekik kellene ezt a kérdést feltenned.
2011. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha a piros kezecske nulla pontot jelentene, akkor nem lehetne valakinek a megválaszolt kérdésekért negatív pontszáma, mert az elérhető legkisebb érték a nulla lenne. A Toplista végén jól látszanak a negatív értékek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista__oldal-2563


Amúgy írják is a toplistával kapcsolatban, hogy akár -5 pontot is lehet kapni egy válaszért, ha mások nagyon haszontalannak találták azt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/toplista

2011. júl. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A negatív nem akkor jár, ha mondjuk a többiekkel ellentétesen értékelem más válaszát?
2011. júl. 30. 08:08
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Külön vannak értékelve a válaszaid és külön mások válaszainak az értékelése a részedről.

A válaszaid hasznosságát mások értékelik. Ha sokan hasznosnak találják a válaszodat (zöld pacsi) és gondolom ha nem akad olyan aki haszontalannak (piros pacsi), akkor megkaphatod a +5 pontot is érte. Ha ellenben gyakorlatilag mindenki haszontalannak ítéli, akkor kaphatsz érte akár –5 pontot is.

Ha mások válaszait értékeled ez szintén értékelve van. Ha szinte mindenki egyformán értékel egy választ és Te is ugyanúgy értékelted mint a többiek, akkor ezért kapsz +1 pontot. Ellenben ha ellenkezőleg értékelsz egy választ mind a többség, akkor –1 pontot kapsz az értékelésedért. Ha egy válasz nagyjából egyformán van hasznosnak és haszontalannak is megítélve, akkor az érteléséért nem jár pont.

2011. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ja értem, szóval egy válasznak egyrészt van hasznossága %-ban, másrészt pedig ez alapján kap +/- pontot rá a válaszoló. Na én ezt a kettőt kevertem. :)


Köszi!

2011. júl. 31. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!