Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen módszer létezik a...

Ivetka93 kérdése:

Milyen módszer létezik a gyorsabb tanulásra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Először kikapcsolod a számítógépet, aztán előveszed a könyvet.
2011. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igaza van az elsőnek,ha kikapcsolod,..gyorsabban tanulsz :):D
2011. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anno megbuktam töriből, és nyáron vágtam be az egész könyvet újra. Azt vettem észre, hogy vizuálisan jegyeztem meg az infókat, pl. egy kép mellett tudtam, hogy ilyen-olyan dolog van leírva, a köv. oldal alján meg megint tudtam már fejből, mi van. Amikor kihúztam a tételt pótvizsgán, tudtam, hogy ez egy olyan oldalon van, ahol egy kép volt középen, és beugrott, hogy mellette, alatta mi volt leírva.


A lényeg, hogy próbáld az infót társítani valamihez, és arra asszociálva be fog minden ugrani. Ez elvileg lehet akár egy szendvics is, amit tanulás közben eszel, vagy bármi más, gondolom mindenkinek más működik jól.

2011. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
és akard megtanulni. a legfontosabb ez. akkor biztos sikerülni fog. a gondolat teremtő erejű.
2011. júl. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!