Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 90%-os IQ milyennek számít...

A 90%-os IQ milyennek számít ahhoz képest, h a számítás alapja a 100-as átlagú és 15-ös szórású normál eloszlás?

Figyelt kérdés
Asszem vagy 91, vagy 99% lett, de nem tudom, h mennyi a max és nem tudom így bemérni.
2011. aug. 1. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
91 az átlagos. 200 fölött mérhetetlen az IQ. Eleve nem szabad túl sokat képzelni egy IQ teszt eredmény mögé. Az IQ tesztet is emberek állították össze, minden ember agya máshogy működik. Nem lehet igazából biztosra megállapítani két ember közül ki az okosabb. Tehát az IQ tesztből nem derül ki, ki a legintelligensebb, csak annyi h ki tudta a legtöbb pontot elérni a teszten. Ha nagyon máshogy gondolkozol, mint az átlag, akkor az rosszul veszi ki magát egy IQ tesztben, mivel maga a teszt nagyobb eséllyel nem gondolt a te logikádra. Pl. feltalálók, tudósok, akiknek a fejéből olyanok pattannak ki, mint ami más átlagemberek fejéből soha, az lehet jó mert megszületik egy új találmány, de lehet nagyon rossz, mert sokan butának gondolják őket az alacsony IQ teszt eredményük miatt. Egy példa: Richard Feynman, micsoda tudós és az IQ-ja mégis 125. Ha egyszerűen maga az IQ teszt nem volt berendezkedve az úriember különös, szokatlan, átlagtól eltérő logikájára, nem kell csodálkozni a hétköznapi eredményen.
2011. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze, meg ez nem is a hivatalos, tízezrek által kitöltött IQ teszt, a Mensaé, de mondjuk ez is ilyen 70 kérdéses jó félórás fajta, tehát nem bugyuta, de nem veszem túlságosan komolyan. :)

Nem azért kérdeztem, h tudjam, mennyire vagyok okos, csak nem tudtam, mennyi a max. Mert úgy emlékeztem, h vagy 150, vagy 200...de lehet, h nincs is felső határ. :))))

2011. aug. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!