Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ma is élnek még szabadkőművesek?

Ma is élnek még szabadkőművesek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 21:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%
Mi az, hogy nem titkos a küldetésük?! Dehogyisnem, ráadásul még maguk a tagok előtt is! Nem tudom pontosan hány páholy van, de mindig, amikor vki elér egy "szintet", a következő páholyba lép. De a kisebbszintű páholyokban nem tudják, hogy mit végeznek a magasabb szintűekben. És ez egy olyan vallás, h becsalogatja az embereket, aztán ezek a szerencsétlenek meg már nem tudnak szabadulni, és az egyház rabszolgáivá tették őket. Állandóan behívják őket, hogy most ekkor meg akkor van gyűlés, és mindezt titokban végzik. Volt már aki nagy nehezen mégiscsak ki tudott lépni a szabadkőművességből a sokadik páholy után, de elmondásai szerint szörnyűségeket élt át. Amikor még belekerül az ember, fogalma sincs, h mi folyik a magasabb páholyokban. Az utolsó páholy pedig a sátánimádás...
2009. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy ennyire félni kellene a szabadkőművesektől. Vannak ellenzői, de az ilyen elszigetelt, titkos klubok, társaságok a hatalomnak sosem voltak ínyére.

Próbálj meg utánaolvasni! Szinte minden könyvtárban találsz tudományos igényű műveket is, vagy ha itt a neten rákeresel, nagyon sok olyan oldalt találsz, ahol a történetüktől kezdve, a szertartásaikon keresztül a szimbólumaikról is mindent megtudhatsz. Én egy csomót találtam pl. Jászberényi Józseftől, aki elég részletesen ír a témáról.

Nem hiszem, hogy Kossuth Lajos, Ady Endre, Kosztolányi Dezső, Bibó István, Karinthy Frigyes és a többiek sátánisták lettek volna.

A páholyok - én úgy olvastam - területileg szerveződnek. Minden országban van egy nagypáholy, és ahhoz tartoznak a kisebb páholyok. Ez nem sátánistává válás szintje. Egyébként szerintem minden nemzetközi szervezet hasonló struktúrában szerveződik.

2009. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Mint ahogy mondtam, ez a sátánimádás igazából csak az utolsó páholyban bontakozik ki, és ezt a szintet csak nagyon kevesek érik el. Éppen ezért én se hinném, hogy Ady, Kossuth v. hasonlók sátánisták lennének. Ez csak egy nagyon kicsi kör, de mégis az ő kezükben lehet a hatalom legjava.
2009. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Komolyan érdekel a téma, ezért is szeretném tudni, hogy mire alapozod azt, hogy a legfelsőbb szinteken a sátánimádat érvényesül. Ide biztos, hogy nagyon kevesen jutnak el, és biztos, hogy aki ott tart, az ezt nem is fogja elárulni. Néztem ezeket a rövid, -számomra riasztó - videókat, amik a youtube-on megjelentek, de ezeknek nincs semmiféle tudományos alapjuk. A történelem során ez szerintem kiderült volna valamilyen szinten, és kézzel fogható bizonyítékok is lennének rá.

Főleg az sántít nekem, hogy a szabadkőművesek közé csak istenhívő férfiak léphetnek be. Ez miért van? Hogy tudják hogy ki ellen kell dolgozni?

Épp olyan laikus vagyok mint Te, és a valódi titkokat én sem ismerem, de nagyon kíváncsi lennék rájuk.

Amit eddig olvastam a szabadkőművességről, az csak arról szólt, hogy az egy olyan testvériség, zárt közösség, akik a közjóért hajlandóak tenni is. Arról szólnak a beszélgetéseik ("munkáik") hogy hogy lehetne a világot jobbá tenni, és a rászorulóknak hogyan lehetne segíteni. Ebben semmi sátánit nem látok, sőt...

Nagyon sokszor találkozom olyan emberekkel, akik egyszerűen nem hajlandóak INGYEN segíteni másokon. Az, hogy nem segítek, az inkább sátáni számomra, mint az, hogy próbálok segíteni.

A másik kérdés, amit ezek a videók felvetnek a zsidóság kérdése.(még csak zsidó sem vagyok) Mi az, ami megkülönbözteti a zsidókat a magyaroktól? Az, hogy ők tudják, hogy mi a céljuk az életben, és össze tudnak fogni a céljaik megvalósítása érdekében.

Mi tudjuk mi a célunk? Még egy félévre előre sem tudunk tervezni. Mi a helyzet az összefogással? Azt hiszem ezt sem nagyon kell elemeznem. Nem gyűlölni kell más népcsoportokat, hanem jobbnak lenni náluk.

2009. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok szabadkőműves, ezért én sem tudom megmondani, hogy hogyan bontakozik ki a sátánimádás a legfelsőbb szint(ek)en. Viszont ha az ő hitüket összevetjük a keresztények Isten-hitével, lényeges különbségek merülnek fel. Mindenek előtt itt egy link, amely sok mindent elárulhat, de lehet h ezt már olvastad:

[link]


Az kiemelendő, hogy a cikk szerint van egy angol és egy francia irányzata is a szabadkőművességnek. Az angol megköveteli a világ "nagy építőmesterében" (vagyis az Istenben) való hitet, míg a francia liberális felfogás nem. És azt is írják, hogy mindenféle vallásból vannak benne emberek, szóval nem csak a keresztényekből. Azt viszont fontos tudni, hogy a különböző vallások között ellentmondó különbségek vannak, tehát a szabadkőművesség valójában nem ilyen vallási alapokon szerveződik. Írják is, hogy páholyon belül a vallási (és politikai) kérdések megvitatása tilos.


És most jön az én véleményem. Mivelhogy mindenféle vallásból összebuherálnak embereket, ez egyértelműen mutatja, hogy a szabadkőművesség szerint teljesen mindegy, miben hiszel. Szerintem azért követelik meg mégis a valamilyen istenben való hitet, mert szükség van arra, hogy a befogadott emberek spirituálisan nyitottak legyenek, azaz ne legyenek full ateisták, mert azokkal sokkal kevésbé érik el a céljukat. Viszont aki hisz mondjuk a sátánban, az nagy valószínűséggel hisz Istenben is és fordítva. A másik: ha olyan nagyon jótékony szervezet ez a szabadkőművesség, akkor miért kell, hogy ilyen cudar titkos legyen? Ha jótékonykodni akarnának, azt nyíltan közölhetnék a világ polgáraival, viszont ez a titkolózás számomra egyértelműen azt mutatja, hogy világuralomra törnek (illetve esetleg már azon is vannak).


Még jó néhány évvel ezelőtt olvastam egy szabadkőműves könyvet, melynek "A második messiás" volt a címe. Nem sok mindenre emléxek belőle, annyira viszont igen, hogy pl. egyértelműen tagadják Jézus isteni mivoltát, amit pl. a keresztények vallanak. A torinói lepel - szerintük - nem Jézus arclenyomatát tartalmazza, hanem egy jónéhány évszázaddal később élt emberét, aki nem is kereszthalált halt. Magyarán tehát csak annyi, hogy ha vki mondjuk igaz kereszténynek mondja magát, az alig ha tud beilleszkedni a szabadkőművességbe. De talán ugyanez igaz más vallásokra is.

2009. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Először a Második messiásról.. Szerintem ez a könyv egy nagyon jól megszerkesztett, izgalmas irodalmi mű. Csakúgy mint a DaVinci kód is. Az írók alaposan tanulmányozták a történelmet, ez látszik a részletes történelmi események felsorolásából. De ezek a művek - attól függetlenül, hogy komoly irodalmi értékkel bírnak, és nagyon izgalmasak - szerintem nem tudományos művek. Nem is így hirdetik őket. Nem kell mindent készpénznek venni, ami nem tudományos kutatásokon alapul. Még azokat is megfelelő kritikával kell olvasni.(Mint ahogy a romantikus regények rendszeres olvasói is azon csodálkoznak, hogy az életben a férfiak miért olyan érzéketlenek.És ők miért nem találnak egy olyan férfit, amilyen a Danielle Steel könyvekben szerepel.)

A másik dolog a vallás. Nem tudom, hogy a szabadkőművesek milyen vallási liturgiát követnek. Azért azt el kell ismerni, hogy Európában olyan nagyon sokféle vallás nem uralkodik. Szerintem többen többféleképpen hisszük ugyanazt. Melyek az uralkodó vallások nálunk? Katolikus, református, evangélikus, görög katolikus... ezek mind ugyanazt hiszik. Szentírás a Biblia. Ezen kívül jelen van még az izraelita vallás, ami szintén isten hiten alapul. Hiszen a kereszténység alapjait is a zsidó vallás teremtette meg. Többistenhit nemigen fordul elő európában, így ezeket a vallásokat szerintem jól össze lehet egyeztetni. A Világ Nagy Építőmestere megnevezés pedig egy teljesen semleges név, amit minden vallás képviselője el tud fogadni. A különbségek ezekben a vallásokban inkább az egyház felépítésében és a liturgiában keresendők. Van aki szervezett egyházat tart fenn, és van aki úgy gondolja, hogy Istennel én is ugyanúgy tudok kommunikálni, mintha egy papnak mondanám el bűneimet. Szerintem a full ateistáknak is van spirituális beállítottságuk. Sőt.. Vannak olyan ismerőseim, akik ateistának vallják magukat, és több szertartást végeznek, mint az ortodoxok. Pálcás ember méri be a szobát a káros sugárzásoktól, jósnőhöz járnak, rontást vetetnek le magukról, és bájitalt kevernek ahhoz, hogy megtalálják párjukat. Mi ez ha nem spirituális beállítottság? Szerintem a sátánimádatnak sokkal jobb táptalaja lenne az ateisták köre.

Miért a két irányzat? Itt ingoványos talajra léptem, mert nem ismerem belülről a rendszert, de a saját véleményemet leírom. Tehát van az Oriens (francia) és a Symbolikus (angol) irányzat. A kettő között a különbség, hogy a Symbolikus sokkal jobban tartja a hagyományokat. Ragaszkodik az alapelveihez, az Oriens pedig hajlik az új idők szavára, és sokkal liberálisabbak a belső szabályaik. Amikor az állam és egyház szétválasztása megtörtént a francia forradalom idején, sehol máshol nem volt olyan mértékű szakadás, mint Franciaországban. A Notre Dame-ot a kultúra templomává tették, és semmilyen támogatást nem adtak (adnak) az egyházaknak a működésükhöz. Az ateizmus szerintem nagyobb mértékű ebből kifolyólag is Franciaországban, mint más nyugat-európai országban. Továbbá a franciák sokkal komolyabban veszik az "Egyenlőség" követelményét is, így a nemek egyenlőségét is, mint más országok lakói. Innen indultak el a nők egyenjogúságát követelő mozgalmak is.

Hozzám mindennek ellenére közelebb áll a Symbolikus irányzat, hiszen ha komoly dolgokat kell megvitatni, jobb ha a férfiak magukban vannak, mert egy nő jelenléte a férfi gondolatait egészen más irányba tereli el, és igenis fontos, hogy egy ilyen ezer éves szervezet ragaszkodjon az alapelveihez, a történelméhez és a szabályaihoz.

A titkosság? Ebben a szervezetben semmi érdekes nem lenne, ha nem lennének titkok. (de ez nem elég a titkosság indoklására) Amikor kialakult a szabadkőművesség, akkor kétkezi munkások, és papok, és urak együtt beszélgettek, együtt vacsoráztak. Azért ez a korai középkorban nehezen lett volna elképzelhető. Egy úrnak, vagy uralkodónak megalázó lett volna egy szolgával együtt vacsorázni, és egyenrangúként beszélni. Ezt titokban kellett tartani. Általában a hatalom - és így a katolikus egyház is - nem szereti a titkos társaságokat - mert lehet hogy a hatalmára akar törni - így a titkosságot fenn kellett tartani. A történelem során többször előfordult az, hogy a szabadkőműveseket üldözték, tagjaikat kivégezték. A titok arra vonatkozik, hogy saját szabadkőműves mivoltát mindenki felfedheti, de más személyre utalást sem tehet. Ezzel veszélybe sodorhat másokat. De ha láttad ezeket a hisztériakeltő videókat a youtube-on akkor megértheted te is hogy nem biztos hogy jó nagy dobra verni azt hogy ki tagja ennek a szervezetnek. A Jobbik, mint egyre nagyobb politikai hatalmat élvező párt szintén ellenzi a szabadkőművességet, így ha netán hatalomra kerülnek, akkor a tagok félhetnek attól, hogy a munkájuk miatt hátrány érheti őket.

Tudom, hogy nem foglak meggyőzni arról, hogy ez egy jó dolog. Én is először ezt a videót láttam róluk amiről előző hozzászólásaidban írtál, de én kíváncsi lettem és melléolvastam egy csomót, és a véleményem megváltozott. Persze abban a videóban sok igazság is van ami ellen küzdenünk kell. Neked, nekem és a szabadkőműveseknek is. És tényleg.. ha összefogunk, és nem hagyjuk azt, hogy a hatalom összeugrasszon bennünket (Divide et impera - Oszd meg és uralkodj) meg tudjuk védeni magunkat az olyan hatalmaktól akik gazdaságilag, és emberileg tönkre akarják tenni az országunkat, és minket.

2009. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Olvassd el a Hiram kulcs c. könyvet és ott választ kapsz a kérdésedre.

De röviden válaszolva ,igen léteznek!

2009. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Naná, Magyarországon is van egy csomó szabadkőművespáholy.
2010. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
persze hogy elnek,valakinek vakolni is kell
2010. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!