Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhet-e a Csillagkapu a...

D4RK_W4MP1R3 kérdése:

Létezhet-e a Csillagkapu a valóságban?

Figyelt kérdés

Talán nem így néz ki, és nem ott van, nem annak az államnak a tulajdonában, de maga a szerkezet, a technológia talán már az emberisség tulajdonában van, csak nem verik nagydobra.

Nektek mi a véleményetek erről?

(Nem vagyok Csillagkapu-függő, csak elgondolkodtam ezen...)


2011. aug. 9. 19:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%
Mondjuk én nagy csillagon lakom, akkor nálunk a kapu, csillagkapu?
2011. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Én is így gondoltam (mármint,hogy létezik) 12 éves koromban... Utána rájöttem,hogyha létezne se lenne jobb,hogyha tudnék róla.
2011. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

A film nagyon jól ki van találva és fel van építve az általunk ismert történelmi eseményekre.

Ebből kifolyólag tartjuk hihetőnek a történetet.


Én is el tudom képzelni, hogy valóban létezik és esetleg így adagolják a néppel, hogy mi vár ránk :)

2011. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

Tudom, hogy nem nagy dolog bemásolni wikipediából, de azért többet ér a semminél:


"Nagyméretű és stabil féreglyuk létrehozásához a szükséges negatív energiasűrűségre 5·1036 N/m² adódik, nagyjából ekkora a nyomás egy nagytömegű neutroncsillag magjában. Emellett kell még hozzá a Jupiter tömegének legalább 71%-a. A stabilitás problémája ezzel még mindig nem megoldott.

Az általunk ismert anyag pozitív energiával rendelkezik. Ezért a téridőben pozitív görbület jön létre. A féregjáratokhoz viszont negatív görbületű térrészre van szükség, tehát negatív energiára. A gravitáció (pozitív téridő-görbület) vonzza a negatív energiát. A kvantummechanika határozatlansági relációja kimondja, hogy minden energia ingadozik. Ez a negatív energiára is igaz, így a Casimir–effektus során atom belsejében létrejövő virtuális, ellentétes töltésű részecskepárok a képződésükhöz szükséges energiát a vákuumtól kölcsönzik. Megszületésük pillanatában annihiláció révén megsemmisülnek. A kvantum-féreglyukak létrejöttéhez szükséges negatív energia, így energia szabadul fel. Ha ezen vákuumfluktuációk idejét kicsit meghosszabíthatnánk, akkor a vákuum energiasűrűségét e nullenergia-szint alá juttatnánk, és így egy negatív energiasűrűségű mezőt hoznánk létre."


Remélem ezzel választ kaptál a kérdésedre.

2011. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

19.57!

Egyszerűen zseniális a válaszod, köszönöm!

Tehát létezhet a csillágkapu, ha az emberiség már eljutott arra a fejlettségi szintre, hogy ilyen magas fokon alkalmazza a kvantumfizikát... Minden világos.

2011. aug. 9. 20:06
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Ne légy ennyire optimista :)

Másolok még 1-2 dolgot és rájössz, hogy hol a probléma:

" Sőt, ha egy olyan lyukon gondolkodnánk, amin akár még egy űrhajó is átférhetne, akkor az ahhoz szükséges negatív energiájú mezők létrehozásához több energia lenne szükséges, mint amennyi az egész világegyetemben rendelkezésre áll.

De ezen kívül még következő problémák is felmerülnek: Féregjáraton keresztül időutazások is lehetségesek. Az ugyan már ismert, hogyha valaki fénysebesség körüli értékkel utazik, akkor visszaérésekor kevésbé annyira öregedne, mint a Földön maradt emberek. Viszont ha a féregjárat által létrehozott rövidítésen menne át, akkor vissza tudna térni még mielőtt elindulna. Ez viszont ellentmond a kazualitásnak. A másik gond a termodinamika második főtételével lenne, mely szerint a rendszer entrópiája (rendetlensége) csak egyenlő tud maradni vagy nő. Viszont a negatív energia ezt megsérthetné, hiszen ha egy féregjárat megnyitásához egy állandó negatív energiájú sugarat hozunk létre, akkor a kvantumelméletek alapján egy második, pozitív energiájú sugárnak is létre kell jönnie, amit másként hasznosíthatnánk. Ezzel létrejönne a perpetuum mobile, ami viszont nem lehetséges."

2011. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

És ez egész biztos? O_o *elhatározza, h mélyebben tanulmányozza a kvantumfizikát*

Szóvalnostehát...elméletileg talán létezhetne csillagkapu, ha a jelenleg vélt működési elve nem mondana ellent a kvantumfizika jelenleg ismert szabályainak?

(ha hülyeséget írok, nézd el, csak egy átlagos 20 éves kölyök vok fura filózási témákkal, de komolyan érdekel a téma)

2011. aug. 9. 20:40
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
A filmben lévő kapu létezése nem lehetséges a korábban leírt problémák miatt. Féreglyukak léteznek, utazásra viszont nem lehet alkalmazni őket.
2011. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy csak az a probléma, hogy megfelelő anyag hiányában, ami a kapu gyűrűjét alkotná, nem tartható fenn egy irányított, szilárd féregjárat? Elvégre a filmbéli csillagkapu is 64 tonna, és az azt alkotó naquadah pedig kiválóan vezeti az energiát, és ellenáll a legtöbb erős fizikai behatásnak, mint pl...atombomba, sőt feketelyukak.

Szóval lehet, hogy a tévedtek a kvantumfizikusok a féregjáratokkal kapcsolatban, és talán tényleg csak a kapu anyaga az akadály.

(Most eszembe jutott, hogy láttak már igazi féregjáratot, tehát tanulmányozni tudták, vagy minden amit róla írnak, csak elméleti?)

2011. aug. 10. 00:07
 10/24 anonim ***** válasza:

"Ezzel létrejönne a perpetuum mobile, ami viszont nem lehetséges."


LoL :D

2011. aug. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!