Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van összefüggés a koponya...

Van összefüggés a koponya mérete és az intelligencia között?

Figyelt kérdés
Tehát a nagy fej nagy intelligenciával jár?
2011. aug. 12. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert elefántok dolgoznak a CERN-ben.
2011. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
emberekre értettem, de amúgy az elefánt elég intelligensnek számít az állatok között, az egyetlen állat amelyik tisztában van a halál fogalmával
2011. aug. 12. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
:) Én úgy tudom, hogy nem a mérettől, hanem a kialakult kapcsolatok számától függ.
2011. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

igen, fordítottan arányos.


nézzl csak meg egy konditermet. izom agy nulla ész.

2011. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem.. a nagy fej hidrokefáliával jár :)

..vagy fordítva, a hidrokefália jár nagy fejjel

2011. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Az idegi kapcsolatok számítanak, nem a méret.


Egy érdekes tény: az elmúlt pár ezer évben elkezdett az emberi agyméret csökkenni, miközben egyre intelligensebbek leszünk.


Minél rövidebb az idegek közötti kapcsolat, az ingerült annál gyorsabban képes terjedni, kvázi annál gyorsabb az adatfeldolgozó képesség.

2011. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, a kapcsolatok számától függ, azonban a neuronoknak is el kell férnie valahol, tehát ha az ember evolúcióját nézed, igenis függ az intelligencia az agymérettől. Persze ha 1320 köbcentit és 1340 köbcentit hasonlítunk össze, nem hiszem, hogy bármiféle szignifikáns különbséget találnánk, ha a kapcsolatok száma nagyjából megegyező. (Híres eset, hogy állítólag Einstein agya átlagon aluli méretű volt. De lehet, hogy csak urban legend.) A kapcsolatok számát nem csak a neuronok számának növelésével lehet növelni.

A koponyaméretet az agy méretén kívül még egyéb okok is befolyásolhatják, lásd az említett hidrocephalia. Ezért ha jelenleg élő két ember koponyaméretét hasonlítod össze, hacsak az egyik nem szenved valamiféle betegségben, a koponyaméretből nem fogsz tudni közelítő becslést sem adni az intelligenciájukra.

2011. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kössz az utolsó kettő válaszolónak, ment a +
2011. aug. 12. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:
előttem már szinte mindent leírtak.Igazat adok nekik,mert tényleg nemfügg az agy mérete az intelligenciától
2011. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!