Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy tanítási idő meddig tart...

Egy tanítási idő meddig tart az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nemsokára egyetemre fogok járni, és érdekelne, hogy meddig tart egy tanítási nap? Azt már hallottam, hogy egy "tanóra" 1,5 óra.

Az első évesek, akik okj-sek, általában reggel 8-ra járnak, vagy ez változó? Köszi előre is :)


2011. aug. 13. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-ről tudok csak nyilatkozni, ott reggel 8 és este 8 között lehet órákat tartani. Az félévenként változó, hogy mikor, melyik nap, milyen az időbeosztás, de sajnos legtöbbször elég kaotikus. Pl. rosszabb esetben olyan is lehet, hogy van két 90 perces óra délelőtt és van egy mondjuk délután 4-kor.

Hogy az okj-seknek mi van, az szerintem tanfolyamonként változó, ott kéne megkérdezned, ahova járni fogsz!

2011. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy felveszed a tantárgyakat és persze ahogy meghirdetik. Általában azért arra figyelni szoktak, hogy ha a mintatanterv szerint tanulsz, akkor kb. "jól" legyen az órarended. Persze akkor is sokat tudsz variálni. Amúgy ha már felvettek, már véleményem szerint tudnád felvenni az órákat...
2011. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó lehet. Volt olyan félévem, hogy csak heti három napot jártam, mert se csütörtökön, se pénteken nem volt órám, és a hét első három napján is reggel tízre kellett legkorábban mennem, igaz, a délutánjaim eléggé el voltak úszva így. Olyan is volt, amikor reggel 8-kor volt órám, utána délután ötkor, pedig ennél jobban raktam össze, csak utólag több órámat is átpakolták, mert nem volt megfelelő terem.

De hát majd úgyis meglátod.

2011. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Legtöbb helyen nincsenek tanórák, hanem előadások. Valamikor elkezdődik, és tart amíg tart. Van 1 órás, és van 4-5 órás is. A tanár is fárad, és tart szünetet, de ezt nem konkrét időpontban, hanem mikor "elege" van, vagy úgy érzi, hogy a diákoknak van elege. Vagy szimplán megkérdezi, hogy "Na, mikor tartsunk szünetet?"

A napi beosztás is változó. Lehet, hogy összesen 1 órát vagy ott egyik nap, és másik nap meg reggeltől estig zsinórban előadáokon ülsz. Nem ritkák a lyukak sem, én már jártam úgy, hogy reggel 8-tól 10-ig volt előadás, aztán este 6-tól 8-ig. Vagyis napközben volt egy 8 órás lyuk! És sajnos másik város volt. De a lényeg, hogy lesz órarended a felvett tantárgyak alapján, úgyhogy előre ezeket tudni fogod.

2011. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én a pécsi TTKról tudok nyilatkozni.


Elsőben nálunk még figyeltek, hogy normálisan kezdjünk. De volt olyan hetem, hogy Hétfőn 8-14, meg 16-18, kedden 14-16, szerda 10-12, csütörtök 11-14 és pénteken meg 11-15-ig voltam, persze a szabadonválaszthatóimmal feltöltöttem az órarendet, de eléggé kaotikus szokott lenni.

2011. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Előre is köszi mindenkinek! Ha már elkezdődik, én is többet fogok tudni ezekről a dolgokról. Van, ami most még kínai, de ez is változik majd. :)
2011. aug. 14. 11:50
 7/10 anonim ***** válasza:

11:35-as, te nem a tömbös órákra gondolsz? Mert azért az durva lenne, ha "tart, ameddig tart" alapon lennének az előadások, hiszen általában egy nap több is van, a tanárnak is, nem csak a hallgatónak.

Tömbös óra, na az egy külön tortúra szerintem. Nekem van olyan tanárom, aki külföldön kutat, és évente négy-öt alkalommal jön haza, mondjuk egy félévben tart 2-3 órát, de akkor egybe az egészet, mondjuk délután kettőtől hatig. Persze vannak kisebb szünetek, de azért nem másfél óránként fél óra, mint a normál előadásoknál.

2011. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"te nem a tömbös órákra gondolsz?"

Bocsánat, csak rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy nincsenek kitüntetett szünetek, pl ha el van csúszva a tanár, akkor kevesebb szünetet tart. Természetesen van eleje és vége az előadásnak. :))

2011. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

PTE-ÁJK. Már nem másfél óra az előadás, hanem csak 80, 120 vagy 160 perc, mert 40 percesek lettek az "órák".

Ezért tervezik 90 perccel az órarendet, hogy legyen idő átmenni a másik előadóba. Szóval kb. úgy néz ki az előadás, hogy:

80 perc esetén: 65 perc előadás 10 perc szünet majd 15 perc előadás...

120 perc esetén: 90 perc előadás 10 perc szünet 30 perc előadás

160 perc esetén: 70 perc előadás 10 perc szünet 70 perc előadás 10 perc szünet és 20 perc előadás :D


Szóval abszolút nem értem, hogy az utolsó szünetnek mi értelme, vagy miért nem lehet ennél sokkal racionálisabban elosztani az előadásokat, de hát ez van, ezt kell szeretni :D

2011. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Már nem azért, de egy tanóra az egyetemen is 45 perc. Legalábbis nálunk. Az más kérdés, hogy általában kettő van egymás után, és a tanár sokszor egybe tartja. De attól még egy tanóra az 45 perc.
2011. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!