Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról h en...

Mi a véleményetek arról h en 16/L boncorvosnö szeretnek lenni?

Figyelt kérdés
szerintetek visszataszitó ez a szakma???sokan mondtak h ezrt nm fogok majd pasit kapnii magamnak...ez igaz lehet???mondjuk engem ez nm zavar:)
2011. aug. 14. 23:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Először azt olvastam hogy bohócorvosnő és nem értettem a válaszokat. :D
2011. aug. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Igazándiból én azt nem vágom, hogy akarsz te orvosit elvégezni, ha a helyesírással is bajaid vannak. Engem igazán nem érdekel, mi történik velem halálom után, de a hozzátartozók kedvéért remélem, ha boncolásra kerül a sor, akkor nem egy ennyire igénytelen némber kezei közé kerülök.


Hogy válaszoljak is, azt gondolom, hogy kiváló. Szeretem a nem divattervezőnek vagy közgazdásznak, esetleg pszichológusnak készülő lányokat, és szerintem a normálisabb pasikat nem zavarná, engem kifejezetten érdekelne :) Bölcsészlelkű emberekkel nehezebb lesz, az biztos.

2011. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
hat azert szeretnek ezzel foglalkozni mert mindenképp orvos szertnek lenni és ez az az ág amelyiken nicsenek ojan veszélyek hogy az en mütetem utan meghal, vagy rosszabbul lesz az illetö.....nem patológus hanem boncmester, ami alatt azt ertem hogy en nyitom meg a testet esen ki szedem a szerveke hogy átadjam a patológusnak:/értitek???
2011. aug. 15. 12:40
 14/20 A kérdező kommentje:
ja és 07:08-as en nem önteltsegböl hanem magabizosságból TUDOM hogy képes vagyok ezeket a tudomanyokat elsajátitani...es csak azert nem irok helyesen mert nagyon keveset foglalkozom massal minnt az orvosi tudomanyom b övitese.....erted?????????
2011. aug. 15. 12:46
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem nagyon vagy képben. A patológus ORVOS. Orvosi diploma kell hozzá.

A boncmester NEM orvos. Egy sima, mezei OKJ kell hozzá. Nincs semmi orvosi ismerete. Felvágja a halottat és ennyi.


Van egy olyan érzésem, hogy te csak azért szeretnél ezzel fogallkozni, mert "különleges", nem mindennapi. Ki akarsz tűnni, ahogy általában a 16 évesek.

Persze nem ítéllek el, nekem is volt ilyen időszakom. Én is akartam patológus lenni, meg még jópár lány osztálytársam.

2011. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha pedig mégis inkább patológus akarsz lenni:

Nehogy azt hidd, hogy nincs felelőssége. Persze, nem a kezei között hal meg a beteg. Csak ha épp elnézi a metszetet, akkor a beteget félrediagnosztizálják, nem veszik észre a rákos betegségét, vagy épp feleslegesen pakolnak ki belőle vmit.

2011. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
kösziii... hat ezt nem tudtam:) nem azert szeretnek ez lenni ert csk ki akarok tünni a többiek közül hanem mert tenyleg ezt szeretnem!!! amugy igy hogy elmagyaraztatok a fogalmakat patologus leszek!!!!akármit is mondanak en csk magamra fogok hallgatni!!!!azert irtam a kerdest mert kivancsi voltam a velemenyetekre...es nagyon hasznos valaszokat kaptam!!!Köszönöm szépen mindenkinek!!!
2011. aug. 15. 20:48
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor viszont muszáj leszel foglalkozni az orvosi tudományod bővítésén túl mással is, mert nem fognak felvenni az orvosira.
2011. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
igyekezni fogok!!!
2011. aug. 16. 19:13
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs visszataszító szakma, de mindenkinek van egy ízléshatára. Én érdekesnek tartom a boncmester szakmát, végignéznék egy boncolást, sőt, boncmester szeretnék lenni én is, 15 éves lányként. Persze, nincs kockázat, hogy megölöd az illetőt, vagy ilyesmi, de ez nem csak ennyiből áll, felelősségérzeted úgy kell, hogy legyen, hogy nem boncmester vagy, hanem pl sebész. Érdekesnek tartom, ahogy a holttestből megállapítható, ki miért halt meg, már ezt inkább kórboncnok csinálja, nem boncmester. + a halottak nem tudják megvédeni magukat, a boncmesternek kell "feltárni" az igazságot - a szó szoros értelmében. (De morbid vagyok.) :D
2012. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!