Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » MI lehet az égen? Vibrál...

MI lehet az égen? Vibrál fényes mint 1 csillag de nem mozog? Műhold talán?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 23:36
 1/10 anonim válasza:
58%
Hát nemtudom, de az biztos hogy én most el megyek a wc-re
2011. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Honnet nezed?
2011. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
fejér megye észak kelet irányba mozog nagyon lassan
2011. aug. 21. 00:02
 4/10 anonim ***** válasza:
A levegő különböző sűrűségű rétegeinek mozgása miatt is vibrálhat, ha csillag (esetleg egy csillag által megvilágított objektum).
2011. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
20 perce voltam kinn és én is láttam ugyanolyan irányban, mint te. Először én azt hittem repülő, de nem ment olyan gyorsan, hogy az lett volna:S Fogalmam sincs, hogy mi lehet. Egyébként Veszprém megyében lakok.
2011. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dellfil ***** válasza:
90%

Csillag. Ugye nem kellett a fejedet nagyon hátra döntened? Tehát elég "vastag" levegőréteg van a csillag, és a szemed között. Sok-sok különböző hőmérsékletű és sűrűségű levegőrétegen át látod a csillagokat. Ezek persze nem statikusak, azaz állandó mozgásban, "kavargásban" vannak. A levegő fénytörése nagyban függ a sűrűségétől. Ha ez pillanatról, pillanatra változik, a csillag vibrálni, villódzni fog. Ráadásul úgy, hogy a színét is változtatja. (A fénytörés mértéke hullámhossz függő!) Azután meg ez a jelenség mindig meg van ugyan, de a mértéke is erősen változik. Ennek millióféle meteorológiai oka van, amelyet persze a domborzat, terep, beépítettség stb... is befolyásol.

Tehát a csillagok mindig vibrálnak, csak van amikor alig észrevehetően, van hogy nagyon "látványosan". A csillagászok nagy bosszúságára. (Ma már főként az amatőr csillagászokéra.)


dellfil

2011. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Amiota lattam a Die Hard 3-mat, azota mindig ugy gondolom, hoyg ha az emberek figyelmét egy irányba terelik, a hatterben eppen zajlik valami. Most a tuzijatek miatt gondoltam, hogy valoszinuleg pont a budai hegyek mogott kell zajlania valaminek, amirol el akarjak terelni a figyelmet. Sotet van már éppen, es a tomeg a tuzijatekra koncentral, UFOatvonulas, vagy akarmi.
2011. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Helikopter
2012. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
#1-es marha jót röhögtem a válaszodon:D köszönöm ezt a boldog percet :D
2013. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha éles metszőfogai vannak és lapos farka, akkor műhód. Ez egyértelmű. 😂
2023. aug. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!