Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy beüzemelek a...

Tegyük fel, hogy beüzemelek a világűrben egy wireless routert (pl tplink 1043nd), akkor mekkora lenne a hatótávolsága?

Figyelt kérdés
Igazából arra vagyok kiváncsi, hogy a világűrben a wifi miben viselkedne másképpen mint a Földön.
2011. aug. 22. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt hazavágja a kozmikus sugárzás? Vagy a hideg?

Csak mert a kommersz eszközök nem űrbe valók.


Párszáz méter hatótávolság lenne ott is. A Földön sem a közeg jelenti a problémát, hanem az, hogy a távolsággal négyzetesen csökken a teljesítmény.

2011. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Persze hogy majd E.T ott logjon a rajta mi ?? Igy akarod idecsalogatni... Nem rossz barátom nem rossz xDD
2011. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 22. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:
jaja r2!!!
2011. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy lenne az interferencia a légkör hiánya miatt, viszont szvsz. mivel ott kevesebb a földi rádiójel, és légkör sincs, az űrállomáson belül elhelyezett router (jó a hőmérséklet/nyomás) f@szán menne.

Nagy buli lenne űrséta közben fészbukozni! :D

Ítííí meg úgyse jön, szerintem az ujja multifunkciós (net+TV+telefon) :P

G.

2011. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előzőnek igaza van. a kozmikus sugaraktól már nem véd meg ott semmi, ezért interferencia lépne fel, ráadásul a routered kb 0,3 másodpercig sem működne az ottani viszonyoktól.
2011. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!