Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyien lehettek a honfoglaló...

Mennyien lehettek a honfoglaló Magyarok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Secperkb: 90 ezren!
2011. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én jártam iskolába még félmilliót tanítottak, a wikipedia 20 ezer és egymillió közé teszi.


A véleményem az, hogy néhány tízezernél jóval többen kellett legyenek, elvégre elfoglaltak és megtartottak egy elég nagy területet, illetve még a hadjárataikra (kalandozásokként híresült el) is maradt erejük.

2011. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tudják pontosan de 200 ezer és fél millió között lehettek. Az biztos h jóval többen voltak mint az itt élők mert azok olvadtak be a magyar népbe és nem fordítva (az itt élők lehettek 100-200 ezer között innen van a 200-500ezer) legalábbis én így tanultam fél évvel ezelőtt az érettségi előkészítőn
2011. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
Az itt lakók valószínűleg többen voltak. Mátyás idején kb négymillióan éltek a Kárpát-medencében, a honfoglalás idejére egymilliót feltételezni korrektnek tűnik. Viszont nem voltak egységesek, voltak szlávok, avarok, germánok, keletről bejött nomádok és a magyarok voltak a főnökök, mint Angliában a szászok vagy Amerikában a spanyolok.
2011. aug. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fél- és egymillió között lehetett a számuk.
2011. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. aug. 25. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!