Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hatványhalmaz fogalma?

A hatványhalmaz fogalma?

Figyelt kérdés

Az interneten rengeteg definíciót találtam a "hatványhalmaz fogalma" címszó alatt, de mindegyik olyan profi szinten írta le, hogy egy kukkot nem értettem belőle. 16 éves vagyok, valaki írja le érthetően!

Köszi!


2011. aug. 26. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy adott mondjuk A halmaz hatványhalmazának nevezzük, s P(a)-val jelöljük azt a halmazt, amelynek az elemei az A halmaz összes részhalmaza.


példa: ha A={kukorica, répa, mogyoró}

akkor P(A)={

{kukorica, répa, mogyoró},

{kukorica, répa},

{kukorica, mogyoró},

{kukorica},

{répa},

{répa, mogyoró},

{mogyoró}

}

2011. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De hát ez nem igaz minden halmazra? :)
2011. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11:24 vagyok, hülyeséget kérdeztem, bocs. Már értem.
2011. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
10:03 Kihagytad az üreshalmazt, amúgy igen, szép szemléletes magyarázat. Minden hatvány hatványhalmazának nagyobb a számossága, mint a sajátja.
2011. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha homogén Descartes-szorzatot végeznénk saját magával? Üres halmaznak üres lesz a hatványhalmaza is, igaz?

(Bocs a plusz kérdésekért. :))

2011. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14:53 Nem. Olyan, mintha fognánk az összes részhalmazát, és azt vennénk egy halmazba. Tehát például minden halmaz részhalmaza önmagának, tehát 1 eleme biztos lesz a hatványhalmaznak, így a második állításod meg is dőlt: az üreshalmaz hatványhalmaza nem üres.
2011. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!