Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nálunk miért nincsenek olyan...

Nálunk miért nincsenek olyan jó kis frappáns hurrikánok, mint Amerikában?

Figyelt kérdés
Tök jó lenne kiállni a 250km/h szélbe. Persze földhöz kötözött lábakkal :)
2011. aug. 26. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az tényleg frappáns lenne, ha úgy csapkodna a szél előre-hátra a földhöz, mint valami rongybabát, és közben levinné az arcod. :DD
2011. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És közben ház nélkül maradnátok, plusz az étel és a víz több hétig hiánycikk lenne.
2011. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Más az éghajlat, a tengeri ármalatok, légköri hatások, ciklonok. A hurrikán kialakulásához óriási méretű meleg vízfelület szükséges, mint pl. a CSendes -óceán térsége, itt a páradús forró levegő a magasba emelkedik, és spirális forgásba kezd, az ebben mozgó szél sebességétől függ, hogy mekkora vihar lesz belőle.

Szerencsések is vagyunk, hogy felénk nincs ilyen légköri képződmény. Talán éppen emiatt is van otthonod!

2011. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gazdaságilag is belerokkanánk, ha 4-5 évente újjá kellene építeni a fél országot. :(
2011. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:
A frappáns nem azt jelenti, amire gondolsz...
2011. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
te nem vagy normális, ez még viccnek is rossz...én itt vagyok most jerseyben, be vagyok parázva h mi lesz hétfön indulnék haza de valszeg törlik a járatom, otthon anyáék azt se tudom mit tudnak mert ma nem tudtam beszélni velük. csak annyit tudok, hogy itt már a világvégét is bereklámozták, akárhova kapcsolom a tv-t csak az megy...plusz még akiknél most laktam az anyuka hnap-pont mikor kezdödik az egész-mehet be dolgozni, 10 honapos kisbabájára az apjával fogok vigyázni de ö nem jöhet haza mert le lesznek zárva az alagutak. gondolj csak bele egy alig egy éves kisgyerek 3 napig az anyja nélkül teljesen. arról nem is beszélve milyen rombolást tud végezni még egy kisebb hurrikán is. gondolkozhatnál mielött ilyen baromságokat irosgatsz ki :@
2011. aug. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!