Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a pí-t kiszámolni?

Hogyan lehet a pí-t kiszámolni?

Figyelt kérdés
olvastam a wikipediát, de ott még nem tartunk matekból hogy értsem, el tudná valaki magyarázni? hogyan tudták ilyen pontosan kiszámolni? van erre valami szabály?
2011. aug. 28. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tudták kiszámolni, hogy valamelyik görög matematikus (mindig keverem őket, nem jut eszembe a neve) körülbelül kiszámolta. valahogy úgy, hogy egy kilencvenakárhányszögnek a kerületét vette alapul, ami már majdnem egy teljesen szabályos kör (szemmel nem lehetett látni a különbséget azt hiszem). A pí amúgy így is csak egy tipp, szóval nem lehet pontosan megadni a kör kerületét de ez az egyik lehető legközelebbi válasz. Ezt mind a régi matektanárom mondta, és megjegyeztem, mert mindig érdekelt a pí, sosem tudtam előtte hogy mi az :)
2011. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 William Szexpeare ***** válasza:
Pontosan nem tudod megállapítani,mert irracionális szám.Én is úgy tanultam ahogy az első kommentelő.
2011. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kör kerülete osztva az átmérővel.
2011. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a pí-t a 2700 milliárdodik tizedesjegyig számolták ki
2011. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A pí egy végtelen nem szakaszos tizedestört, és minden esetben bármely kör és az átmérőlyének "osztványa" kiadja.


Az ellipszisnél is van valami finomság, de nem jut eszembe mi az, talán D vagy mi.

2011. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2011. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ezeket mind értem, és írtam hogy olvastam wikipediát utolsó.

miért kell ennyire hülyének nézni? :D

erre lennék kíváncsi, hogy ezt a rengeteg tizedes jegyet hogy számolták ki?

a wikipediában írtakból a képleteket nem értem, amiken van sinus, cosinus, arctan, eldőlt M-betű, !, meg még néhány jelölés amit nem ismerek :s

2011. aug. 28. 19:29
 8/12 ToXeN ***** válasza:

Itt egy formula, egyszerű és nagyszerű:

sin(360/n/2)*n

minél nagyobb az "n", annál pontosabb a pi (kb. 100-tól indulj)...

2011. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a wikis cikk allján láthatsz néhány végtelen sort (olyan műveletek, melyek a végtelenségig folytathatók egy meghatározott szabály szerint), amivel az értékét lehet közelíteni. Vagyis minél tovább számolod a sort, a végeredmény annál közelebb lesz a pihez, vagyis annál több tizedesjegyet fogsz pontosan tudni.
2011. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az igaziból lényegtelen a kérdés szempontjából, hogy a pontos képletek hogyan néznek ki. A lényeg, hogy vannak számolási eljárások, amiket akármeddig lehet csinálni, és minél tovább csinálod, annál pontosabban közelítő az eredmény a pi-t. Tehát lehet tudni, hogy ha mondjuk az egyik ilyen számolásnál megcsinálod az első száz lépést, akkor valahány tizedesjegyig pontos lesz az eredmény, ha az első kétszáz lépésig, akkor tovább, stb. Minél tovább csinálják, annál több számjegyig lesz pontos, tehát annál több számjegyét tudják meg a pi-nek.

Régen ezekből kézzel számolták ki az ismert számjegyeket, aztán később már számítógéppel

2011. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!