Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van idő? (bővebben lent)

Van idő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mert elméletileg az emberek találták ki az egészet...
2011. szept. 8. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert VOLT idejük. És most, hogy kitalálták, LESZ is!


Pedro

2011. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nem sok van hátra, megyek aludni, mert holnap korán, percre pontosan kellnem kell, az idő számít, fontos a pontosság, ezt egy könyvelő tudja.
2011. szept. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Minden dolog akkor létezik, ha egy olyan valami szempontjából létezik, aki hisz benne. Tehát, nekünk embereknek létezik az idő, de mondjuk egy kőnek, vagy a levegőnek nem. Ez az én véleményem, persze, attól még nem biztos, hogy így is van. =)
2011. szept. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Sokféle időfelfogás létezik, a wikipedian kedvedre olvasgathatsz az Idő szócikkben.


Amúgy az idő maga nem kitaláció, hanem egy származtatott dolog, a csillagok és a Föld elmozdulásából, ciklikusságából adódott, hogy elkezdték mérni - észrevették, hogy a növények bizonyos időközönként teremnek gyümölcsöt, vagy pl néha hideg van, néha meleg. Az óra maga nem az időt méri, hanem egy származtatott dolgot.

2011. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon nehéz kérdés. annyira megfoghatatlan valami, hogy definiálni is nagyon nehéz.

olyan van hogy tér-idő. de hogy magában az idő létezik e. szerintem nem. múlt van, jövő van és a jelen csak 1 pillanatig tart, mire felfogjuk, már a múlt része.

2011. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Van idő, mert szükségünk van az időre, hogy odaérjünk egy megbeszélt találkozóra, egy adott IDŐpontra.De mint múló fogalom, nem létezik. Az idő nem múlik, csak változik.
2011. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kérdést elsősoban filozófiai kérdésként értékelem. Ennek alapján:

Az idő mint olyan ugyanannyira létezik, vagy nem létezik, mint a beszélt nyelv. Elméletileg annak, hogy azt mondom:"alma" semmilyen objektív jelentése nincs a világegyetemben, azon kívül, hogy ez a hangsor hagyta el a számat és ha valaki nem beszél magyarul, nem is fogja tudni értelmezni. Egy magyar ember viszont meg fogja érteni, hogy a piros gyümölcsről beszélek.

Önmagában a szó nem jelent semmit, csak társítottunk hozzá egy szubjektív jelentést (megj.: Ez mondjuk az ún. "Rózsa-Rózsa neve" probléma, de most ne menjünk bele, ez csak egy magyarázó példa volt)

Hogy jön ez ide?

Úgy, hogy az idő is hasonló: A világ eseményei valósak, de mivel nem egyszerre és nem azonnal következnek be, elkülöníthetőek, mondván: Hamarosan le fog esni, Tegnap láttam, stb.

Ezeknek a tényeknek nem következménye az idő fogalma maga, az időt az emberek hozták létre, hogy ezek között a jelenségek között kiigazodhassanak.

Itt jön a kérdés, hogy te mit értesz idő alatt és engedj meg nekem egy szubjektív választ:

Idő, mint óra perc: Emberek által létrehozott valami, ebben az értelemben az a kérdés, hogy szerinted ez esetben "létezik"-e ez a valami. Én azt mondanám, hogy igen, de e tekintetben nem egyeznek a vélemények.

Idő, mint a jelenségek múlása és a jelenségek múlása közötti intervallum: Valószínűleg létezik, de ez már kvantumfizika, amit halandó ember nem foghat föl.

Remélem tudtam segíteni.

2011. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!