Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit részesítetek előnyben?...

Mit részesítetek előnyben? Melyiknek van több haszna? A reál vagy a humán tudományoknak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 25. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen a reálnak.
2009. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Haszna egyértelműen a reálnak van - de a mai fejreállt világban a humán sokszor előnyösebb. A parlamentben pl. szinte kizárólag ügyvédek vannak.
2009. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Egyértelmű hogy reál :) Igaz, hogy kicsit elfogult vagyok ezzel kapcsolatban, mert reál tagozaton tanulok, de akkor is a reálnak sokkal több haszna van, és sokkal többre lehet vinni a tudománnyal.
2009. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Reál.
2009. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
egyértelmű: reál
2009. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
őszintén szólva,szerintem ezek külön-külön nem működnek...a reáltudományok nagyon fontosak de a humán műveltség nélkül csak száraz,egyhangú,mechanikus tudásunk lesz.szomorú h.most ennyire a gazdasági,pénzüggyel kapcsolatos,műszaki dolgok a fontosak.lásd a legnépszerűbb szakok....sajnos ami humán azt lenézik(tudom túlképzés van stb..)de a pedagógia,pszichológia,kommunikáció,egyéb társadalomtudományok nélkül nagyon egysíkú intelligenciával rendelkezik az ember..szóval sztem nincs olyan h.melyik a fontosabb,v.melyiknek van több haszna...
2009. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
A reál tudomány nélkül még mindig a barlangokban laknánk, humán nélkül viszont még barlangrajzaink sem lennének. Az a jó, ha a kettő egyensúlyban van, mert az egyik nélkül elpusztulsz, a másik nélkül halálra sivárodsz. Igaz, hogy szerintem sok "felesleges" humán képzés van, ami tényleg csak dísznek jó, de ez alapvetően nem a tudományterület, hanem az emberek hibája.
2009. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

egy téveszmét szeretnék tiztázni:

13:04 szerint "parlamentben pl. szinte kizárólag ügyvédek vannak"

Ez nem igaz: 386 képviselőből 83-nak van csak jogi végzettsége, ami 21,5%. Én is meglepődtem, hogy ennél még mérnök végzettségűből is több van (88).

2009. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés.


A reál hasznosabbnak tűnik azért, mert a humán annak igazán hasznos, aki műveli, míg a reál annak is, akinek semmi köze hozzá. Ha pl. te filozófus vagy, vagy ismered az irodalmat, az neked jó, de az, aki ezekhez nem ért, nem profitál belőle. Ha viszont mérnök vagy, és hidat tervezel, azon a hídon azok is járni fognak, akik nem értenek a hidak tervezéséhez. Ezért úgy tűnik, csak a reál igazán fontos, míg a humán luxus vagy hobby.


De azért ez nincs egészen így, mert a művészet, az irodalom, vagy éppen a jogtudomány, erkölcstan és politika ugyanúgy hozzájárul a civilizációhoz, mint ahogy a technika. Csak sokkal közvetettebb és nehezebben követhető a hatás. Sőt, ahogyan a humán tudományok sokszor haszontalan hobbynak tűnnek, úgy gyakran a reáltudományok is lehetnek haszontalanok: egy csomó haszontalan terméket megterveznek és gyártanak. Végül, néha humán tudományok és reáltudományok is állhatnak gonosz célok érdekében.


Vannak szürke zónák is: a közgáz reál vagy humán? Sokan azt hiszik, hogy reál, mert matematikai képletek vannak benne. Valójában nem olyan, mint a fizika vagy a matematika: ugyanarról a problémáról különböző irányzatnak hódoló közgazdászok egész mást gondolnak. A közgáz ekkor olyan, mint a filozófia. De azért mérhetőségre, matematizáltságra is törekszik. Ott lebeg tehát a humán és reál között. Ugyanez igaz a szociológiára, piackutatásra, marketingre, vezetéstudományra (menedzsment) stb.


Tehát van háromféle tudomány: a bölcsészetiek, a természettudományos és a harmadik csoport, a társadalomtudományok. És annyiban mindhárom hasznos, hogy mindháromra szükség van. Az evés fontosabb, vagy az ivás, vagy a levegő? Mindhárom szükséges.

2009. ápr. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem voltam valami kiemelkedő a reál tárgyakból. Jobban megy a humán. aztán Biológiára mentek főiskolára. Megküzdök vele, sokszor nehezen értem. De ebben van valami megfogható, bebizonyítható, meg hát szeretem, mert érdekel is.

Elsősorban a filozófiát szeretem, soha nem fog tőlem távol állni, de az irodalmat is szerettem, és olvasni is szeretek. De ezek mind nekem jók. Biológiával akár folytathatom az általunk ismert világot is.

Én ezért mondom hogy mégis inkább reál.

2009. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!