Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A természetben lévő tiszta...

A természetben lévő tiszta vízű patakok, források szennyezettek, vagy ihatóak?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom megvan rá az esély, hogy szennyezett, de amikor túrázok, annyira csábító hogy beleigyak, ha nem tenném elrontaná a túra varázsát.
2011. szept. 23. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egy pohárkával iszol belőle, akkor semmi bajod nem lesz. Én is szoktam mindig friss vizet gyűjteni a kulacsba.
2011. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol túrázol. És milyen patakról van szó.


A forrásokból többnyire lehet inni szerintem. Amiből nem az úgyis gusztustalanul néz ki, alig csöppen belőle, stb. A nagy vízhozamú láthatóan tiszta források (Aggteleki-karsztban pl), azok tuti jók.


na a patakokkal már más a helyzet.

Én mielőtt beleinnék, megnézném a térképen, hogy miféle patak, honnan ered és milyen helyeken megy keresztül. Pl ha lakott területet, vagy akár erdészházat is érint, akkor nem innék belőle.


A Magas-Tátrában már több patakból is ittam, nem volt gond, de annak nem szennyezik a vízgyűjtő területét, nagyon tiszta.


Na viszont egy túratársam mesélte, hogy ő egyszer patakivászat után olyan hasmenést és betegséget kapott, hogy hónapokig nem gyógyult meg. Lesoványodott, mert feküdnie, meg diétáznia kellett.

Cukrot egyáltalán nem ehetett, sőt még krumplit és lisztet sem....

Már nem tudom miféle baktériumot ivott, de azóta sosem iszik természetben...


Állítólag télen a patak jegét, havat is veszélyes nyalogatni. Mert azon is annyi baci telepszik meg, hogy jujj.


Én még nem jártam pórul, ezért nagyon guszta vízből én is iszok, vagy legalábbis kezet mosok benne...

2011. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én valahol a Bükben ittam egy kis patakból egyszer pár kortyot, de mázlim volt, nem lett bajom tőle. Nagyon finom, igazi élmény volt az íze, de azért nem javaslom, a második kommentelőnek igaza van.
2011. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyéni a dolog. Ha erős immunrendszered van, hozzá van szokva a "vad" környezethez akkor nem hiszem, hogy bajt okoznának. Viszont tényleg van akit könnyen kitud ütni, nekem is lett rosszul tőle barátom, én meg nyugodtan ittam mellette tovább.

Mondjuk szerencsétől is függ, nem láthatod, hogy egy tisztának tűnő pataknál 200 méterrel feljebb nincs e benne egy félig elrohadt őz. :)

2011. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol legeltetnek a kornyeken, ott nem erdemes inni belole.
2011. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokból nem érdemes. Ált. magashegyi, gyors sodrású, kis vízhozamú, tiszta (köves aljzat, teljesen lelátni az aljáig) patakokkal van a legkevesebb gond. Ha lakott területen folyik át, inkább ne, ha zavaros a víz, akkor sem, ha vihar után vagy, dettó, bármi bemosódhatott.

Ha forrásnál vagy, akkor nagyobb eséllyel iható.

2011. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!