Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a szilárd? (Kérédsed...

Mi az a szilárd? (Kérédsed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Nem hiszem hogy jó témája írtam,de nem tudtam hogy mibe kéne..Na mindegy most ez lényegtelen. csak az a kérdésem lenne hogy mi az a szilárd?
2011. szept. 26. 17:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Kérdésed* elírtam bocsi
2011. szept. 26. 17:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Saját szavaimmal: szilárd egy test, ha gravitációs térben egy edénybe teszed, akkor nem veszi fel annak formáját, hanem hosszú ideig megőrzi eredeti alakját.
2011. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A halmazállapot huza vonát mindig baromságnak tartottam... Honnantól szilárd egy tárgy? És mitől folyékony? Ti azt tudtátok hogy az üveg folyadék? :O
2011. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan anyag, melynek molekulái rezgőmozgást végeznek, egymáshoz viszonyított helyzetük pedig nagyjából állandó.


Hétköznapi értelemben vannak kivételek, például az üveg valójában folyadék, de mégis szilárdnak tartjuk, mivel évszázadokba telik, mire "elfolyik". Régi ablaküvegeken lehet észrevenni, hogy alul vastagabbak, mint felül!

2011. szept. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De akkor az előző definíciód az üvegre is alkalmas, mégis folyadék.
2011. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Vagyis akkor tekintünk egy anyagot szilárdnak, ha van húzószilárdsága, ez egy igen éles határ...


Az üveg SZILÁRD és nem folyadék. Mivel amorf szerkezetű és nem kristályos, ezért rendelkezik néhány olyan tulajdonsággal, mint a folyadékok. Továbbá a régi üvegek nem azért vastagabbak alul, mert megfolyt, hanem az akkori gyártási technológia nem tudott másmilyen üveget gyártani. Ez az üveg folyadék dolog nem más mint egy urban legend.


[link]

[link]

2011. szept. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az üveg egy túlhűtött folyadékoldat, amelyben szilárd állapotban vannak a fémoxid komponensek."

[link]


Kicsit csalóka ez a megfogalmazás, mert olyan, mintha akár kristályosodni is tudna, de tény, hogy bizonyos tulajdonságai a folyadékok közé sorolják. De ahogy már írták is, az üveg amorf szilárd anyag, fizikailag így kezeljük. Szerintem minden folyadék amorf, de nem minden amorf anyag folyadék.

2011. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De hülyék vagytok! -.-"

Az üveg is kikristályosodik, ha olyan 2-3000 éves, nem lehet átlátni rajta, sugaras szerkezetű kristályokkal, kicsit hasonlít a kősóra. + ami nem kristályosodik ki az ráfolyik az alatta levő dolgokra, kőzetekre, de nem évek, hanem évezredek alatt.

2011. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A szilárd halmazállapoton az anyag azon állapotát értjük, ahol az a makroszkopikus méreteit tekintve állandó formájú és a benne lévő atomok egymáshoz viszonyított helyzete viszonylag állandó.


[link]


basszus, hogy itt mindenki lusta a googlet meg a wikit használni..... :(

2011. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!