Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ha kihalna az...

Mi történne ha kihalna az emberiség és csak 1 emberpár maradna?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam azon hogy ha csak 1 férfi és egy nő maradna a földön.Képesek e lennének benépesíteni a földet.Ne gondoljon senki bibliai célozgatásokra,inkább a logika oldaláról nézzük a dolgokat.Adva van egy emberpár akiknek születnek gyerekeik. Nos ha nem akarják hogy kivesszen az emberi faj kénytelenek saját családon belül úgymond szaporodni.Az érdekelne hogy szerintetek a mai ember képes e lenne feladni az erkölcseit és vérfertőzést elkövetni a fajfennartás érdekében.
2011. okt. 1. 14:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Nagy marha lenne az, aki újra be akarná népesíteni a Földet, és elölről kezdeni ezt a szart.
2011. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ez egy nagyon jó kérdés. Nem tudnák szerintem fenntartani pontosan a vérfertőzés miatt. Ha családon belül szaporodnának, nyilvánvaló, hogy nem születnének egészséges utódok. Ez manapság tény, hisz léteznek ilyen kapcsolatok és belőlük utódok, de többnyire betegek, vagy testi fogyatékossággal rendelkeznek. Ebből kifolyólag el is gondolkodtam Ádám és Éva valóságalapján, de ha ez valóban így volt, akkor eredetileg nem így nézett ki az ember mint most és mi már torzszülötteknek számítunk.
2011. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
83%

Nem lennének képesek,mert mire felnő a gyerek a szülő idősebb,abból mondjuk megint két gyerek,mire azok felnőnek....szerintem nem,illetve nincs garantálva,hogy a gyerek szülő az évek alatt nem hal meg.

Ha arra vagy kíváncsi,hogy képesek -e rokonok rokonokkal,szerintem attól függ ki honnan jött. A mai világban is hallottam erről(apa a lányának csinált gyereket),nem tudom,hogy a hormonok kihozzák-e az emberből az állatot. Szerintem nem,de ha az egyik fél Cicolina lenne akkor biztos.

2011. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Az előző nagy tévedésben van. A beltenyészet a homozigóta gének arányát növeli, nem valami halálos kórság. Annyi a trükk, hogy a betegeket ki kell szelektálni, és máris megoldódik a probléma.


A kérdésre visszatérve, ez innentől fogva szerencse kérdése. Elvben képesek rá, gyakorlatban igen nagy az esélye, hogy valami bajuk történik, és nemigen engedhetik meg maguknak akár egy egyed elvesztését sem. Erkölcsileg képes lenne rá, kérdés, hogy akarja-e.

2011. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
14:34 ki az a cicolina?
2011. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
66%
2011. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy valószínűséggel ők is kihalnának - még akkor is, ha a természet nem pusztítaná ki őket: ugyanis az utódoknál összegyűlnének a genetikai hibák. Hiányozna a változatoság.

Már volt ilyen az emberiség történetében: egyszer kb. 2000 főre csökkent le a létszámunk (még csak előember volt, nem mai). Majdnem kihalt az egész emberiség, úgy ahogy volt, mindenestül.


Más: a gepárdok most kb. ugyanitt tartanak. Az összes ma élő gepárd gyakorlatilag 2 családhoz tartozik. Szinte biztos, hogy ki fognak pusztulni: pl. a hímeknél a spermaszám már most kb. 1%-a a nagymacskáknál szokásosnak. Más macskaféléknél az ilyen egyedekre már azt mondják az állatorvosok, hogy terméketlen.

2011. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem simán menne a vérfertőzés a gyerekeknél, tehát etikai problémák nem volnának. Kérdés, hogy ez a két ember be akarná e népesíteni a földet, tehát bevállalna e mondjuk 10 gyereket. Meg ugye a komplikációk a szülésnél...


utána pedig a vérfertőzés következményei miatt biztosan degenerálttá válna az emberi faj, de szerintem lehetne esély arra, hogy végül pár generáción belül kialakuljon egy megfelelő méretű populáció, ami aztán már fent tudna maradni. Viszont az biztos, hogy súlyos károk keletkeznének az emberi faj genetikai állományában. Ezek egy része azért persze az evolúció miatt azért valószínűleg visszajavulna.

2011. okt. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan eget rengető nagy probléma a vérfertőzés, akkor az amishok miért haltak már ki, vagy miért nem annyira fogyatékos az összes, hogy önellátásra képtelenek?
2011. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
*illetve miért NEM haltak már ki...
2011. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!