Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a legújabb mérések...

Igaz, hogy a legújabb mérések szerint a neutrínók gyorsabbak vákumban a fénynél?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy egyes kísérleti eredményekből arra követ következtettek egyesek, hogy a neutrínók nem teljesen kizárt, hogy gyorsabbak legyenek a fénynél.
2011. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*ne lennének gyorsabbak
2011. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mmint lassabbak >.<


Lényeg, hogy egyenlőre akik ezt állítják, azok is kételkednek.

Megjegyzem, volt már ilyen kérdés és megjegyzem, a neutrínókat elég nehéz detektálni és rohadt sok van belőle.

2011. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy másik (igen hasonló) kérdésnél már válaszoltam erre, ide másolom azt a választ:


"Egy olyan bejelentés, amely szerint a mérés bevallottan is nagyobb hibahatárral rendelkezik, mint ami eldönthetné a dolgot, nem igazán meggyőző - és ennek megfelelően a tudomány nem is mozdult rá a dologra...


Kb olyan, mintha azt mondanám, hogy én 8 mp. alatt futom a 100 métert, mert a 100 méteres távon magamban számoltam, és 8-ig jutottam el. Ugye nem túl meggyőzően hangzik?


Egyelőre az einsteini relativitáselmélet még meglehetősen meggyőzőnek, és kellően alátámasztottnak tűnik. De nem is valószínű, hogy bármikor is megdől - maximum olyan elméletet alkotunk meg, ami MÉG PONTOSABBAN írja le a világunkat.


Hiszen a newtoni mechanika sem dőlt meg. A megadott korlátok között (fénysebességnél jóval kisebb sebességek esetén) kellő pontossággal leírja az is a fizika működését."


Pedro

2011. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy az eltérés (fölfelé) két nagyságrenddel nagyobb volt, mint a mérési hibatartomány. Több tucat mérés volt.

Aztán most csodálkoznak.

2011. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és a tömegüket nem lehet valós számmal kifejezni/közelíteni?
2011. okt. 4. 22:48
 7/11 anonim ***** válasza:

"Én azt hallottam, hogy az eltérés (fölfelé) két nagyságrenddel nagyobb volt, mint a mérési hibatartomány. Több tucat mérés volt...."


Rosszul hallottad. A mért nagyságrend 60 ns körüli, míg az elérhető pontosság kb 10 ns.


maci

2011. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na mindegy, a lényeg ugyanaz...
2011. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A CERN-ben megismételt kísérlet megerősítette, hogy a neutrínók gyorsabbak lehetnek a fénynél. [link]
2011. nov. 19. 10:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt mondom, hogy valahol "hibáztak", valamivel nem számoltak, valamit nem vettek figyelembe. Mivel nem tudni hol, mit, evidens, hogy megint elkövették az esetleges hibát ugyanúgy, ahogy korábban is. És ahogyan az SN1987A-nél sem tapasztalták a jelenséget, azóta sem, más szupernováknál sem.
2011. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!