Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől folyik a nyálam alvás...

Mitől folyik a nyálam alvás közben? Mostanában vettem észre. Épp hogy elszunyókalok, És felébredek és azt veszem észre hogy nedves a párnám és folyik a nyálam. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nyitva maradt a szád... Csukd be! :-)
2011. okt. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
keveset köpsz
2011. okt. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha fáradt vagyok és hason alszom akkor szokott előfordulni.
2011. okt. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Sokakkal előfordul, nem te vagy az egyetlen... :)

Tárgyaláson, iskolában elég kellemetlen, de otthon nem lesz baj belőle :)

2011. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs elzárva a csap! zárd el! :D
2011. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel nem tudsz mit csinálni. Alvás közben nem tudod kontrolálni magad semennyire. Van aki a fogát csikorgatja, van aki ráfekszik a kezére, hogy az lezsibbad, mert nem kap fvért stb. Ezekkel a dolgokkal nem lehet mit kezdeni.
2011. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyeles ugyan automatikus, reflex, de van akaratlagos irányítása is. (Na, nyelj egyt.) Álmodban ez megszűnik, sokkal ritkábban nyelsz, de a nyáltermelődés ugyanakkora, vagy lehet akár fokozott is (hadd ne mondjam, mitől indulhat b a nyálelválasztás álom közben...). Ha nyitva van a szád - és valószínűleg kinyílik alváskor -, remekül el tudod áztatni a párnát.

Ha nagyon zavaró, jó nedvszívó párnahuzat (pamut), illetve nem árt, ha a párnád sem műszálas anyaggal van bevonva.

2011. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az igaz hogy fáradt vagyok, mikor ágyba bujok, és még akkor is későn fekszem le, ha másnap munka, s ettől lehetek fáradt nagyon,úgy gondolom. Kb 11:30-kor vagy éjfél után 00:30 kor szoktam elaludni, s arra nem is figyelek hogy nyitva van a szám, és ha alvásközben nyitva van, nem vagyok tudatában, és nem tudom bezárni! csak majd ha felkőlök!
2011. okt. 5. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!