Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a fogalom?

Mit jelent ez a fogalom?

Figyelt kérdés

Reguláció.


Vezetői készségfejlesztésen ezt diktálták le definícióként: A személyiség irányító és szabályozó tevékenységén értékazonosulásnak megfelelő célirányos állásfoglalást, harmonikus életvitelt, illetve az ezeket korrigáló kiegyenlítő és biztosító aktivitás értjük reguláció alatt.

Lehet csak az a baj, hogy fáradt vagyok de én ebből egy mukkot se értek nincs vmi egyszerűbb megfogalmazás?


2011. okt. 6. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy a "személyiség irányító és szabályozó tevékenységét" akarja meghatározni, vagy a regulációt. A mondat eleje és vége mintha két külön gondolathoz tartozna.
2011. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

A reguláció szabályozást jelent.

Itt történetesen egy vezető tevékenységének fő tulajdonságait próbálták röviden összefoglalni.

Mit is keresel te egy olyan tanfolyamon, ahol olyan cselekvések készségszintű módszertanát próbálják elmagyarázni, amely cselekvéseket fogalmi szinten sem értesz? Úgy akarsz jól vezetni, hogy fogalmad sincs arról, mik egy vezető feladatai?

2011. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"irányító és szabályozó"

Ezt nem is értem, miért kellett kettészedni. Köznyelvben szinonímák, műszaki életben pedig egyik tartalmazza a másikat.


"értékazonosulásnak megfelelő célirányos állásfoglalást"

Gondolom itt a vállalat értekeiről van szó, a cég céljaival összhangban kell állást foglalni a feladatokkal kapcsolatban.


"harmonikus életvitelt"

Valószínűleg a jó példáról van szó, tehát pontosság, stresszmentesség, ápolt külső, rendszeres és kimerítő nemi élet, ...


"az ezeket korrigáló kiegyenlítő és biztosító aktivitás"

A dolgozókat, környezetet kell korrigálni, hogy olyanok akarjanak lenni, mint te, ezt kell biztosítani. (aktivitás: kommunikáció, cselekvések, munka,...)


A mondat helyes vége: ("A személyiség irányító és szabályozó tevékenységén") --> "..és biztosító aktivitást értjük." Valószínűleg ezt mondjuk másképp regulációnak, szabályozásnak.


Remélem majd javít valaki, ha félreértettem.

2011. okt. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!