Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kerékpárral 24 km-t 90 perc...

Kerékpárral 24 km-t 90 perc alattt, vitorlázással 2 km-t 3 óra alatt tettek meg. Mennyi volt a vitorlázok és a kerekesek átlagsebességének aránya? ,

Figyelt kérdés
( ez nem a teljes feladat hosszu lett volna lerini ez ilyena rányos feladat de ha ismeritek lécci irjatok)
2011. okt. 6. 16:03
 1/5 dirtboy ***** válasza:

a biciklis átlaga 16km/h

a vitorlásé 6,663km/h

az arányt meg meghagyom neked mert sosem voltam jó matekból.

2011. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit sok lett a vitorlás átlaga!

2 km 3 óra alatt, az csak kb. 0,666 km/h!

2011. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:
ma 16:38 igazad van tényleg,látod jól írtam hogy nem vagyok jó matekból, valamit mindig elrontok pedig a vitorlást na azt aztán könnyű kiszámolni. :)
2011. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kerékpár: 24 km/1,5 óra (90 perc) 24/1,5=16 km/h

Vitorla: 2 km/3 óra 2/3=0,666 km/h

2011. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az arány meg egyszerűen elosztod egyiket a másikkal. De mivel az osztás -a kivonsához hasonlóan- nem kommutatív (nem felcserélhető) figyelni kell a szövegre, hogy hogy van írva. Ha így van, ahogy írtad, hogy "Mennyi volt a vitorlázok és a kerekesek átlagsebességének aránya?" akkor a vitorlázás átlagsebességét kell elosztani a kerékpározáséval vagyis 0,6666/16=0,041666. De mivel ez nagyon kicsi szám, gyanítom, hogy eredetileg fordítva volt a szöveg, csak nem figyeltél, mert azt hitted mindegy, hogy melyiket írod előbb, és ha fordítva osztod el, akkor az előbbi eredmény reciprokát kapod, vagyis 16/0,66666=24. És mivel ez egy szép egész szám, valszeg ez lesz a megoldás.
2011. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!