Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sejtosztódás. Tudnál segíteni,...

Sejtosztódás. Tudnál segíteni, hogy megértsem? FONTOS

Figyelt kérdés

Az alapoktól lenne szükségem a segítségetekre. És megköszönném, ha valaki eltudná úgy magyarázni a dolgokat, hogy azt meg is értsem. Mert hiába olvasom a könyvben, nem tudom elképzelni, hogy hogy is van ez.


Remélem tud valaki segíteni. Előre is köszönöm


2011. okt. 12. 15:37
 1/5 dirtboy ***** válasza:

talán egy videó segíthet elképzelni.

[link]

2011. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mitózis (számtartó) vagy meiózis (számfelező) sejtosztódás kell?
2011. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ha megvan, melyik sejtosztódás kell, azt is áruld el, milyen szinten. :) (Nem véletlen a kérdés, ugyanezt feltették már nekem az osztálytársaim általánosban, középiskolában, sőt, egyetemi éveim alatt is.)
2011. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindkettő kellene, a kettő között mi a különbség? A kromoszómapárok hogy alakulnak az osztódások során.

Hogy lehet elképzelni a géneket, DNS-t, kromoszómát?

A kromoszómaszám egyenlő a DNS tartalommal?

Mi az, hogy diploid, hoploid?

Mi az, hogy apai eredetű genom, homológ kromoszóma?


Köszönöm az eddigi válaszokat. És bocsánat, hogy ilyen sok kérdést teszek fel, de az anyagot megkell tanulni, viszont magyarázatát sehol sem hallottuk, én meg nem tudom csak úgy bemagolni a dolgokat. :)

2011. okt. 13. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ma délután folyamán megpróbálom nem elfelejteni és megpróbálok valahogy segíteni.
2011. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!