Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Németben, hogy vannak a...

Németben, hogy vannak a szórendek a kötőszavak után? Valaki le tudná írni nekem az "USZODA"-t? (sürgős! )

Figyelt kérdés
Mi tartozik bele és utána milyen szórend van? És a többi kötőszó? Össze tudnátok nekem foglalni? Holnap nyelvvizsgázok.
2011. okt. 13. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

USODA, vagyis:

und

sondern

oder

denn

aber


Egyenes szórend van utánuk, vagyis a kötőszó után jön az alany, majd az állítmány (ige), aztán a többi mondatrész.


De hogy lehet az, hogy holnap nyelvvizsgázol, és ilyeneket nem tudsz??

2011. okt. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Más kötőszavak után meg KATI-szórend

Kötőszó

Alany

Többi

Ige

2011. okt. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na azért az nem egészen igaz, hogy az összes többi után KATI van, mert vannak olyan kötőszavak, amik után meg fordított szórend van, pl dann, also, so, trotzdem, deshalb. Itt a kötőszó után jön az állítmány (ige), utána az alany, és őket követi a többi mondatrész.
2011. okt. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nah, tessék találtam egy oldalt, ahol összefoglalják ezeket: [link]
2011. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget. Tudom oket, csak nem voltam benne biztos. Neha osszekeverem oket.
2011. okt. 14. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!