Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a szavak:...

Mit jelentenek ezek a szavak: kimódolt, modoros, áltudományos, attitűd, művi, mesterkélt?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni ezeknek a szavaknak a pontos értelmezését, mert bár sejtem a jelentésüket, de egész pontosan nem tudom.

Ti hogy értelmezitek ezeket a szavakat? Minél több válasz jön, annál tisztább képet kapok!


2011. okt. 15. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A kimódolt és a modoros számomra rokonszavak. Mindkettő olyan viselkedést takar, ami nem rokonszenves. Nem kedves, hanem olyan mond valamit félvállról, de nem azt gondolja

Az áltudományos, szerintem egyértelmű, amikor valaki okoskodik (de nem ért hozzá, csak magyaráz)

Az attitűd, a viselkedés és a beállítottág együttese.

A művi, amikor valaki elképzel egy szerepet,próbál aszerint viselkedni,de nem megy neki, mert ő valójában nem olyan.

A mesterkélt, ugyanaz, mint az előző, csak egy jó nagy adag rosszindulattal és ravaszsággal is vegyítve van.

2011. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*félvéllról mond valamit és nem azt gondolja.


Bocsi, csak a gondolataim előrébb járnak :)

2011. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
átvitt érelemben: amikor valaki vagy valami nagyon "made in china"
2011. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én így tudom, de nem 100%. :)


kimódolt, modoros, mesterkélt, művi

Amikor nem természetes valami, hanem mást utánoz, másnak akar látszani, mint ami. Általában ennek a túlzott, erőltetett formái.


áltudományos,

Nem valódi tudományos, csak annak a sajátosságait, mint külsőségeket veszi fel. (Pl. szakszavak, vizsgálati módszerek, stb.)


attitűd,

Valakinek egy adott személlyel, vagy csoporttal szembeni viselkedése, beszédstílusa, stb. Egy másik személlyel szemben például ez az ember egészen másképp viselkedhet, más az attitűdje. (Pl. másképp viselkedünk/beszélünk a főnökünkkel és a gyerekünkkel.)

2011. okt. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dellfil ***** válasza:
56%

A kimódolt áltudományos attitűd művi, más szóval mesterkélt. :DDD

A többit már elmagyarázták az előttem szólók... :)


dellfil

2011. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!